ارسال سريع به سراسر كشور
پشتیبانی 09121933405

کوهنوردی و کمپینگ

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:

لوازم کوهنوردی و طبیعتگردی

کمپینگ و کوهنوردی از جمله ورزشهای پایه و هیجان انگیز است ک معمولا به صورت گروهی و یا انفرادی انجام میشود. در سفرهای طبیعتگردی و کمپینگ وسایل مختلفی با توجه به سطح برنامه مورد نیاز است از جمله چادر مسافرتی،کیسه خواب،تجهيزات آشپزی در طبیعت،طناب، قمقمه، کوله پشتی و ..... بهتر است پیش از شروع کوهنوردی و سفرهای کمپینگ برای خرید مهم‌ترین لوازم این ورزش‌ها و سفرها با توجه به محل برپایی کمپ و شرایط آب و هوایی اقدام کرد.

چک لیست لوازم کوهنوردی و وسایل کمپینگ ضروری

کوه نوردی و طبیعتگردی روحیه ورزشکار را بسیار بانشاط و پرانرژی و مهارتهای بسیاری را در زنان و مردان تقویت میکند.برای یک سفر طبیعتگردی یک روزه و یا چند روزه بدونه خطر و لذت بخش داشتن وسایل ضروری کمپینگ لذت طبیعتگردی را برای شما چندین برابر میکند.از جمله وسایل ورد نیاز برای یک سفر یک روزه و یا چند روزه طبیعتگردی داشتن کوله مناسب و کفش طبیعتگردی با توجه به مسیر سفر و همچنین همراه داشتن وسایل ضروری همچون قمقمه آب،جعبه کمکهای اولیه،زیر انداز و .... ضروری میباشد.

کوله پشتی های کوه نوردی از تنوع بالایی برخوردار هست و با توجه به مدت سفر و مدت پیاده روی دارای حجمهای مختلفی هستن. برای سفرهای یک روزه از کوله های با حجم کمتر و سبکتر و برای سفرهای طولانی تر داشتن کوله حجیمتر که فضای کافی برای کیسه خواب و چادر و نگهداری آب برای چند روز را فراهم میکند مورد نیاز است.

کفش کوهنوردی همانند سایر لوازم کوهنوردی از تنوع بسیار زیادی برخوردار است. برخی از کفش‌های کوهنوردی برای فصل تابستان مناسب هستند و می‌توان آن‌ها را در سفرهای کمپینگ هم استفاده کرد. برخی هم مناسب صعودهای بلند و زمستان هستند و در برف و یخ از پا به‌خوبی محافظت می‌کنند. کفش‌های کوهنوردی زمستانه قیمت بسیار بالایی دارند و مناسب کوهنوردهای حرفه‌ای هستند.

کیسه خواب نیز مانند کفش و کوله کوهنوردی دارای تنوع بالایی میباشد که با توجه به فصل طبیعتگردی و دمای مقصد میتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید و در طبیعت خواب راحت و لذت بخشی را تجربه کنید.

آشپزی در طبیعت همیشه از قسمتهای لذت بخش سفر و طبیعتگردی هست و داشتن وسایل آشپزی،اجاق سفری و قاشق وچنگال،لیوان و ..... برای داشتن یه برنامه باحال کمپینگ از وسایل ضروری سفر هستن.

زیر انداز،چادر مسافرتی ،چراق قوه،آتش زنه،قمقمه،کلاه نقابدار و ...... نیز از دیگر وسایل مورد نیاز کوهنوردی و کمپینگ هست که میتوانید به مرور زمان به وسایل خود اضافه کنید و به صورت حرفه ای کمپ خودتون رو برپا کنید.

پیش از خرید لوازم کوه‌نوردی و کمپینگ به چه نکاتی باید توجه کرد؟
پیش از خرید لوازم کوهنوردی و کمپینگ بهتر است به فصل‌ مورد استفاده، بودجه‌ی خود و سایز پا و بدن خود توجه کرد. وسایل کوهنوردی زمستان بسیار متفاوت از لوازم کوهنوردی تابستان هستند. چادرهای کمپینگ در فصل پاییز متفاوت از چادرهای مسافرتی فصل تابستان هستند. برای فصل پاییز و زمستان باید از چادرهای مخصوص و با کاور مخصوص استفاده کرد تا باران یا برف وارد فضای داخلی چادر نشود. 

خرید اینترنتی لوازم کوه‌نوردی و کمپینگ
فروشگاه ورزشی اسپرت رول خرید آنلاین انواع وسایل دخترانه و پسرانه مورد نیاز کوهنوردی،طبیعت گردی و لوازم کمپینگ را فراهم کرده است. شما می توانید با مراجعه به صفحه‌ی کوهنوردی و کمپینگ به آسانی این اقلام را با قیمت ارزان خریداری کنید.