پشتیبانی 09356040365

کوهنوردی و کمپینگ

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:

کمپینگ و کوهنوردی از جمله ورزشهای پایه و هیجان انگیز است ک معمولا به صورت گروهی و یا انفرادی انجام میشود. در سفرهای طبیعتگردی و کمپینگ وسایل مختلفی با توجه به سطح برنامه مورد نیاز است از جمله چادر مسافرتی، کیسه خواب نیچرهایک ،تجهيزات آشپزی در طبیعت،طناب، قمقمه، کوله پشتی و ..... بهتر است پیش از شروع کوهنوردی و سفرهای کمپینگ برای خرید مهم‌ترین لوازم این ورزش‌ها و سفرها با توجه به محل برپایی کمپ و شرایط آب و هوایی اقدام کرد.

چک لیست لوازم کوهنوردی و وسایل کمپینگ ضروری

کوه نوردی و طبیعتگردی روحیه ورزشکار را بسیار بانشاط و پرانرژی و مهارتهای بسیاری را در زنان و مردان تقویت میکند. برای یک سفر طبیعتگردی یک روزه و یا چند روزه بدونه خطر و لذت بخش داشتن وسایل ضروری کمپینگ لذت طبیعتگردی را برای شما چندین برابر میکند. از جمله وسایل ورد نیاز برای یک سفر یک روزه و یا چند روزه طبیعتگردی داشتن کوله مناسب و کفش طبیعتگردی با توجه به مسیر سفر و همچنین همراه داشتن وسایل ضروری همچون قمقمه آب، جعبه کمک های اولیه، زیر انداز و .... ضروری میباشد.

کوله پشتی های کوه نوردی از تنوع بالایی برخوردار هست و با توجه به مدت سفر و مدت پیاده روی دارای حجم های مختلفی هستند. برای سفرهای یک روزه از کوله های با حجم کمتر و سبکتر و برای سفرهای طولانی تر داشتن کوله حجیم تر که فضای کافی برای کیسه خواب و چادر و نگهداری آب برای چند روز را فراهم میکند مورد نیاز است.

کفش کوهنوردی همانند سایر لوازم کوهنوردی از تنوع بسیار زیادی برخوردار است. برخی از کفش‌های کوهنوردی برای فصل تابستان مناسب هستند و می‌توان آن‌ها را در سفرهای کمپینگ هم استفاده کرد. برخی هم مناسب صعودهای بلند و زمستان هستند و در برف و یخ از پا به‌خوبی محافظت می‌کنند. کفش‌های کوهنوردی زمستانه قیمت بسیار بالایی دارند و مناسب کوهنوردهای حرفه‌ای هستند.

کیسه خواب نیز مانند کفش و کوله کوهنوردی دارای تنوع بالایی میباشد که با توجه به فصل طبیعتگردی و دمای مقصد میتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید و در طبیعت خواب راحت و لذت بخشی را تجربه کنید.

آشپزی در طبیعت همیشه از قسمتهای لذت بخش سفر و طبیعتگردی هست و داشتن وسایل آشپزی، اجاق سفری و قاشق وچنگال، لیوان و ..... برای داشتن یه برنامه باحال کمپینگ از وسایل ضروری سفر هستند.

زیر انداز، چادر مسافرتی، چراغ قوه ،آتش زنه، قمقمه، کلاه نقابدار و ...... نیز از دیگر وسایل مورد نیاز کوهنوردی و کمپینگ هست که میتوانید به مرور زمان به وسایل خود اضافه کنید و به صورت حرفه ای کمپ خودتون رو برپا کنید.

پیش از خرید لوازم کوه‌نوردی و کمپینگ به چه نکاتی باید توجه کرد؟

پیش از خرید لوازم کوهنوردی و کمپینگ بهتر است به فصل‌ مورد استفاده، بودجه‌ی خود و سایز پا و بدن خود توجه کرد. وسایل کوهنوردی زمستان بسیار متفاوت از لوازم کوهنوردی تابستان هستند. چادرهای کمپینگ در فصل پاییز متفاوت از چادرهای مسافرتی فصل تابستان هستند. برای فصل پاییز و زمستان باید از چادرهای مخصوص و با کاور مخصوص استفاده کرد تا باران یا برف وارد فضای داخلی چادر نشود. 

خرید اینترنتی لوازم کوه‌نوردی و کمپینگ
فروشگاه ورزشی اسپرت رول خرید آنلاین انواع وسایل دخترانه و پسرانه مورد نیاز کوهنوردی،طبیعت گردی و لوازم کمپینگ را فراهم کرده است. شما می توانید با مراجعه به صفحه‌ی کوهنوردی و کمپینگ به آسانی این اقلام را با قیمت ارزان خریداری کنید.

 خرید لوازم کوهنوردی و کمپینگ با کیفیت و ارزان قیمت

امروزه طبیعت گردی یکی از لذت بخش ترین و آرامش بخش ترین تفریحات و سرگرمی ها افراد ساکن شهر ها میباشد. طبیعت گردی انواع مختلفی داشته که شامل کوهنوردی، کمپینگ، توی های صحرا گردی میباشد. برای داشتن یک طبیعت گردی سالم مانند کوهنوردی، نیاز به خرید لوازم کوهنوردی و کمپینگ استاندارد و مناسب میباشد. ملاک بسیاری از افراد در هنگام خرید لوازم کوهنوردی و کمپینگ قیمت پایین آن میباشد، در صورتی که غیر استاندارد بودن لوازم ارزان قیمت، میتواند خطرات جانی و مالی زیادی را در هنگام سفر برای افراد ایجاد کنید. امروزه بسیاری از افراد علاقه مند به کوه و طبیعت خرید لوازم کوهنوردی و کمپینگ استاندارد را یکی از الویت های خود قرار داده اند.

صنعتی شدن شهر ها و افزایش استرس های زندگی شهرنشینی موجب شده تا افراد دچار مشکلات متعدد روحی و جسمی شوند. از این رو پس از گذشت مدت زمانی، تفریحات سالم مانند کوهنوردی و کمپینگ در طبیعت، تور صحرا، پیاده روی در جنگل ها به یکی از محبوبترین و بهترین تفریحات در میان طیف گسترده از افراد قرار گرفت. برخی از این ورزش ها مانند کوهنوردی، به علت داشتن شرایط آب و هوایی خاص به طور ویژه ای نیاز به داشتن لوازم مخصوص به خود میباشد. استاندارد بودن لوازم تهیه شده میتواند سفری امن، بی خطر و لذت بخش را برای مسافران فراهم نماید. 


چک لیست خرید لوازم کوهنوردی و کمپینگ

برای داشتن یک کوهنوردی و کمپینگ مناسب نیاز به تجهیزات لازم و استاندارد میباشد.  در سفرهای طبیعتگردی و کمپینگ وسایل مختلفی با توجه به سطح برنامه مورد نیاز است از جمله چادر مسافرتی،کیسه خواب،تجهيزات آشپزی در طبیعت،طناب، قمقمه، کوله پشتی و ..... بهتر است پیش از شروع کوهنوردی و سفرهای کمپینگ برای خرید مهم‌ترین لوازم این ورزش‌ها و سفرها با توجه به محل برپایی کمپ و شرایط آب و هوایی اقدام کرد.

 به علت شرایط جوی خاص موجود در ارتفاعات، علاوه بر داشتن پوشاک مناسب مثل کاپشن و غیره موارد دیگری مانند کیف و کوله پشتی از ضروری ترین نیاز های کوهنوردی میباشد. رای سفرهای یک روزه از کوله های با حجم کمتر و سبکتر و برای سفرهای طولانی تر داشتن کوله حجیمتر که فضای کافی برای کیسه خواب و چادر و نگهداری آب برای چند روز را فراهم میکند مورد نیاز میباشد. همچنین وسایل نگه دارنده برای غذا و نوشیدنی که توانایی نگه داری و حفظ دما را داشته باشد از وسایل کاربردی کوهنوردی میباشد. در سفر هایی که افراد به ارتفاعات، مخصوصا کوه ها دارند، به علت شدت آفتاب و همچنین شدت باد نیاز به داشتن عینک های مخصوص به خود هستید. وسایل کوهنوردی زمستان بسیار متفاوت از لوازم کوهنوردی تابستان هستند. چادرهای کمپینگ در فصل پاییز متفاوت از چادرهای مسافرتی فصل تابستان هستند.

در هنگام انتخاب و خرید لوازم کوهنوردی و کمپینگ ، به خصوص برای سفر های کمپینگ که چند روز اقامت در طبیعت را به همراه دارند وسایل استاندارد تهیه غذا مانند وسایل آشپزی و همچنین وسایل و لوازم خواب از نیاز های اساسی و ضروری محسوب میشوند. وسایل آشپزی مورد استفاده برای کمپین باید دارای دو ویژگی مهم باشند که مورد اول آن استفاده راحتی در شستشو و مورد دوم آن توانایی استفاده هم بر روی شعله پیک نیک و هم شعله آتش چوب میباشد. زیر انداز،چادر مسافرتی ،چراق قوه،آتش زنه،قمقمه،کلاه نقابدار و ...... نیز از دیگر وسایل مورد نیاز کوهنوردی و کمپینگ هست که میتوانید به مرور زمان به وسایل خود اضافه کنید و به صورت حرفه ای کمپ خودتون رو برپا کنید. وسایل مورد استفاده برای اقامت و استراحت در طبیعت مانند ننو ها و کیسه خواب ها و زیر انداز باید دارای استاندارد های مورد نیاز مانند مقاومت در برابر فشار و یا اجسام خارجی و همچنین حفظ دما به خصوص در کیسه خواب ها باشند.


 کیف و کوله کوهنوردی و کمپینگ

حمل وسایل و لوازم مورد نیاز از مهمترین نیاز ها برای داشتن یک سفر لذت بخش میباشد. این لوازم که شامل کوله پشتی، ساک های ورزشی و کیف های کمری است در سایز های مختلف موجود میباشد که بسته به حجم وسایل خریدار انتخاب میگردند. یک کوله پشتی مناسب و استاندارد برای سفر علاوه بر اینکه باید ظرفیت مناسبی داشته باشد، باید دارای قسمت های جداگانه و همچنین استحکام مناسبی باشد تا در هنگام سنگین شدن کوله دچار پارگی نشود.

 تجهیزات استراحت در کمپینگ

در صورتی که قصد سفر به طبیعت برای بیش از یک روز را دارید، شما نیاز مند وسایل مخصوص جهت استراحت در طبیعت هستید. دیده شده که برخی از افراد از ماشین های شخصی برای استراحت در طبیعت استفاده میکنند اما در صورت تعداد همسفران بیشتر این خودرو ها گنجایش استراحت این تعداد از نفرات را ندارد. استفاده از وسایل استراحت در طبیعت مانند زیر انداز و کیسه خواب نیازمند مقاوم بودن لوازم میباشد، زیرا ممکن است سطح زیر آن نا هموار بوده و یا اجسام تیز مانند تکه های چوب در سطح زیرین موجود باشد که در صورت مقاوم نبودن، لوازم دچار آسیب دیدگی میگردند. همچنین لوازمی مانند کیسه خواب که برای حفظ دما بدن استفاده کنند عایق حرارت باشند، باید از استاندارد ها و کیفیت لازم برخوردار باشند.

 سایر لوازم جانبی

از لوازم دیکر مورد نیاز که در طبیعت گردی از اهمیت بالایی برخوردار است، جی پی اس یا همان مکان یاب ها میباشند. این وسایل برای این اهداف طراحی شده اند که علاوه بر باتری با شارژدهی و عمر بالا، از امکانات دیگری مثل نقشه پیشفرض، ارتباط قوی با ماهواره ها، و ضد آب و گرد غبار بودن اشاره نمود.

همچنین از وسایل جانبی دیگر میتوان به چاقو های چندکاره اشاره نمود که علاوه بر داشتن چاقو موارد دیگری مانند پیچ گوشتی، قوطی باز کن، انبر دستی، اره کوچک، و چوب بنپه باز کن اشاره نمود.  همچنین نیاز به نور نیز در هنگام شب بسیار اهمیت پیدا کرده که طبیعت گردان و کوهنوردان حتما باید به همراه خود داشته باشند.


مزایای خرید لوازم کوهنوردی و کمپینگ از فروشگاه كوهنوردي اسپرت رول

  • تضمین اصالت کالا
  • خدمات پس از فروش همیشگی
  •  ارزانترین قیمت لوازم کوهنوردی و کمپینگ
  • خرید بدونه واسطه از نمايندگي نيچرهايك در ايران
  • مشاوره تخصصي خريد لوازم كمپينگ