پشتیبانی 09356040365

اسکیت برد

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:

راهنمای جامع خرید اسکیت برد مناسب

قیمت اسکیت برد، البته که معیاری تعیین‌کننده در خرید این تخته‌ی متحرک و پرطرفدار است. ولی اگر همه چیز را به قیمت خلاصه کنیم، صحبت کردن از کیفیت و نهایتاً رضایت خریدار، معنایی ندارد.

خرید اسکیت برد، باید با آگاهی دقیق از جزئیات انجام شود. توجه به این جزئیات، گاهی انتخاب مدل مناسب را برای اسکیت‌بازان حرفه‌ای هم سخت می‌کند؛ بنابراین اگر برای اولین بار قصد خرید این محصول را دارید، عجیب نیست که سؤالات زیادی در ذهن داشته باشید.

میانگین قیمت اسکیت برد در بازار حدود بین 50 تا 100 دلار است. البته این رقم با توجه به ویژگی‌های محصول می‌تواند تغییر کند. همان‌طور که گفتیم، بزرگ‌ترین دغدغه خریداران نه قیمت اسکیت برد، بلکه انتخاب بهترین مدل اسکیت برد است. به همین منظور، در ادامه شما همراهان گرامی را با مهم‌ترین معیارهای خرید اسکیت برد آشنا می‌کنیم.

معیارهای مهم در خرید اسکیت برد

علاوه بر قیمت اسکیت برد، سایز و ابعاد آن اهمیت بسیار زیادی در انتخاب یک مدل مناسب دارد. اسکیت بردها در سایزهای مختلفی روانه بازار شده و معمولاً از جنس چوب هفت لایه (افرا، بامبو، رزین)، فیبر کربن و پلاستیک ساخته می‌شوند. تصمیم‌گیری درباره خرید اسکیت برد به سبک اسکیت سواری و البته ترجیحات شما بستگی دارد.

با وجود اهمیت جنس تخته (عرشه) در خرید اسکیت بُرد، انتخاب سایز مناسب، موضوع مهم‌تری برای خریداران است. بنابراین در ادامه توضیحاتی را در این زمینه خدمتتان ارائه می‌دهیم.

عرض عرشه، مهم‌ترین مؤلفه در انتخاب یک اسکیت با سایز مناسب محسوب می‌شود. منظور از عرض، فاصله بین دو طرف تخته یا همان عرشه اسکیت است. عرض اسکیت بردهای استاندارد موجود در بازار به‌طور متوسط بین 19 تا 21 سانتی‌متر می‌باشد. در انتخاب عرض مناسب باید به عوامل مختلفی مثل ابعاد بدن، اندازه پا و سبک اسکیت سوار توجه کرد. در این بین، اندازه پا نسبت به عوامل دیگر اهمیت به‌مراتب کمتری دارد. بااین‌حال، اگر سایز پا خیلی بزرگ باشد، معمولاً باید این فاکتور را نیز در نظر بگیرید.

اگر جثه بزرگی دارید یا به اسکیت سواری روی سطوح شیب‌دار علاقه‌مند هستید، اسکیت‌های عریض‌تر انتخاب بهتری برای شما هستند. در مقابل، اسکیت‌بازان خیابانی بهتر است اسکیت‌هایی را انتخاب کنند که عرض کمتری دارند.

طول تخته اسکیت برد نیز به حدفاصل بین ابتدا (دماغه یا نوک) تا انتهای آن (دُم) اطلاق می‌شود. اهمیت این مؤلفه در مقایسه با عرض تخته، کمتر می‌باشد. میانگین طول اسکیت بردهای موجود در بازار بین 71 تا 81 سانتی‌متر است. هرچند که در صورت تمایل، اسکیت بردهایی با طول بیشتر از 1 متر را نیز می‌توانید پیدا کنید! با افزایش طول، قیمت اسکیت برد می‌تواند افزایش پیدا کند.

انتخاب سایز اسکیت برد با توجه به فیزیکِ اسکیت سوار

به‌طور کلی برای خرید اسکیت برد با طول و عرض مناسب می‌توانید دسته‌بندی زیر را لحاظ کنید:

  • اسکیت برد میکرو: عرض یا پهنای عرشه این نوع اسکیت برد بین 16.5 تا 17.15 سانتی‌متر است. اسکیت برد میکرو عموماً برای کودکان 5 ساله یا کوچک‌تر، کودکانی با قد کمتر از 105 سانتی‌متر و همین‌طور کودکانی که شماره پای آن‌ها 34 یا کوچک‌تر باشد، گزینه‌ای ایده‌آل است. قیمت اسکیت برد میکرو معمولاً از انواع دیگر اسکیت برد، کمتر است.
  • اسکیت برد مینی: عرض عرشه اسکیت برد مینی 17.8 می‌باشد. این نوع اسکیت برای اسکیت سواران 6 تا 8 ساله و افرادی با قد 105 تا 133 سانتی‌متر، مناسب‌ترین انتخاب است. همچنین افرادی که سایز پای آن‌ها بین 35 تا 37 باشد می‌توانند این نوع اسکیت را خریداری کنند.
  • اسکیت برد متوسط: میانگین عرض این نوع اسکیت برد که به آن اسکیت برد میدسایز هم می‌گویند، 18.5 سانتی‌متر است. این اسکیت عمدتاً برای اسکیت سواران 9 تا 12 ساله، با قد 150 تا 160 سانتی‌متر و سایز پای 38 تا 39 مناسب است.
  • اسکیت برد بزرگ: عرض تخته این اسکیت‌ها حداقل 19 سانتی‌متر یا بیشتر است. این اسکیت‌ها برای همه اسکیت‌بازان بالای 13 سال با قدِ بلندتر از 160 سانت و سایز کفش 40 یا بیشتر، انتخابی ایده‌آل محسوب می‌شوند.

گفتیم که یکی از عوامل مؤثر بر قیمت اسکیت برد، سایز آن است. بر این اساس، هر چه مساحت تخته اسکیت بزرگ‌تر باشد، قیمت اسکیت برد بیشتر خواهد بود. البته این رابطه زمانی برقرار است که عوامل دیگر مثل جنس تخته، برند و ... را یکسان فرض کنیم.

انتخاب سایز اسکیت برد با توجه به سبک اسکیت سواری

اعداد و ارقام بالا یک دسته‌بندی کلی هستند تا یک ذهنیت اولیه برای افرادی که قصد خرید اسکیت برد دارند ایجاد کنند. ذهنیتی که به کمک آن، صرفاً قیمت اسکیت برد را در انتخاب بهترین مدل، لحاظ نکنید. همان‌طور که گفتیم، در انتخاب عرض اسکیت برد علاوه بر ویژگی‌های فیزیکی اسکیت سوار، باید سبک اسکیت سواری را نیز در نظر بگیرید. چراکه بین عرض تخته و سبک اسکیت سواری، ارتباط نزدیکی وجود دارد. در این خصوص، دسته‌بندیِ عرضیِ زیر را به خاطر بسپارید:

  • 19 تا 20 سانتی‌متر: این میزان، درواقع عرض استاندارد و رایج برای تخته اسکیت است که برای اسکیت سواری بزرگ‌سالان در خیابان پیشنهاد می‌شود. این اسکیت‌ها امکان انجام حرکات و ترفندهای بیشتری و متنوع‌تری را برای اسکیت سواران فراهم می‌کنند.
  • 20 تا 21 سانتی‌متر: اسکیت‌هایی که دارای تخته‌های با این عرض هستند، بیشتر برای استخرها، سطوح شیب‌دار، رمپ‌ها، پارک‌ها و محوطه‌های باز پیشنهاد می‌شوند.
  • بزرگ‌تر از 21 سانتی‌متر: این اسکیت‌ها علاوه بر اسکیت سواری روی سطوح شیب‌دار، بهترین انتخاب برای پیمودن مسافت‌های طولانی هستند. آیا برای رفتن به کلاس یا باشگاهی که از منزلتان فاصله زیادی دارد، به دنبال یک وسیله نقلیه‌ی متفاوت هستید؟ در این صورت در انتخاب این اسکیت بردهای عریض، ‌تردید نکنید!

آیا وزن مناسب برای اسکیت برد موضوع مهمی است؟

این یک سؤال مهم در ذهن اکثر خریداران اسکیت برد است. آیا وزن در انتخاب مدل اسکیت برد، تأثیرگذار است؟ بله! علاوه بر ابعاد و قیمت اسکیت برد، وزن اسکیت سوار نیز در انتخاب یک مدل خوب اهمیت دارد.

وزن اسکیت سوار در نحوه اسکیت سواری و شکل قرار گرفتن او روی عرشه، نقش قابل‌توجهی دارد. اگر دقت کنید می‌بینید بسیاری از افرادی که با اسکیت برد کار می‌کنند، لاغراندام هستند. البته این بدان معنا نیست که افراد سنگین‌وزن‌تر نباید یا نمی‌توانند این کار را انجام دهند. اتفاقاً بعضی از اسکیت سواران حرفه‌ای، نسبت به اسکیت سواران آماتور وزن بیشتری دارند.

حقیقت این است که وزن می‌تواند روی توانایی شما در اجرای تکنیک‌های مختلف با اسکیت برد تأثیر بگذارد. علاوه بر این، سرعت اسکیت برد روی سطوح منحنی و شیب‌دار نیز تا حد زیادی به عامل وزن بستگی پیدا می‌کند. به‌طور کلی اسکیت‌بازانِ سنگین‌تر می‌توانند با سرعت بیشتری روی سراشیبی‌ها حرکت کنند. این در نگاه اول یک مزیت است؛ ولی اگر تمهیدات ایمنی لازم را لحاظ نکنید ممکن است به سقوط و حتی صدمات بیشتر منجر شود.

نکته دیگر اینکه افراد سنگین‌وزن، هنگام انجام تکنیک‌های اسکیت‌بازی، با شدت بیشتری روی عرشه فرود می‌آیند. این به‌خودی‌خود مشکل خاصی نیست؛ ولی ممکن است باعث شکستن تخته اسکیت ‌شود؛ این اتفاق معمولاً زمانی رخ می‌دهد که یا فرد از محدودیت وزنی اسکیت برد، خیلی سنگین‌تر باشد؛ یا تخته از جنس و مقاومت خوبی برخوردار نباشد. قسمت خوب ماجرا اینجاست که اسکیت‌بازی به شما در کاهش وزن کمک زیادی می‌کند. بنابراین اگر این ورزش را به‌طور منظم انجام دهید و تمرین کافی داشته باشید، مطمئناً وزن کم خواهید کرد.

با این توضیحات، دانستن وزن مناسب برای اسکیت برد در انتخاب یک مدل کارآمد و مقاوم، بسیار مهم است. از این جنبه علاوه بر قیمت اسکیت برد و همچنین جنس و مقاومت آن باید به کیفیت چرخ‌ها نیز توجه کنید. حالا بیایید به موضوع وزن مناسب برای اسکیت برد، نگاه دقیق‌تری داشته باشیم.

محدودیت وزنی انواع اسکیت برد

صرفنظر از موضوعاتی مثل ابعاد و قیمت اسکیت برد، به نظر شما تخته اسکیت چه میزان از وزنی را می‌تواند تحمل کند؟ جواب این سؤال، معیار خوبی را در خرید بهترین اسکیت برد به دست می‌دهد. علاوه بر وزن فرد، جنس و همچنین اندازه تخته (طول و عرض) نیز در تحمل وزن اسکیت برد مؤثر هستند.

خوشبختانه اکثر اسکیت بردهای حرفه‌ای موجود در بازار از چوب هفت لایه‌ی بامبو یا افرا ساخته شده‌اند. چوب‌هایی که به‌واسطه استحکام و انعطاف‌پذیری خوب، قادر به تحمل وزن زیادی هستند. بنابراین به شرط تهیه اسکیت برد از یک فروشگاه و برند معتبر، نگرانی خاصی از این بابت وجود ندارد.

جدول زیر محدودیت وزن تخته اسکیت را با توجه طول آن نشان می‌دهد.

طول عرشه (تخته) اسکیت
حداکثر وزن مُجاز
56 تا 70 سانتی‌متر
87   کیلوگرم
71 تا 84 سانتی‌متر
123   کیلوگرم
85 تا 147   سانتی‌متر
136   کیلوگرم


جدول بالا به ما می‌گوید که یک فرد مثلاً 100 کیلویی، باید اسکیت بردی انتخاب کند که طولش بین 71 تا 84 سانتی‌متر باشد. جدول را طور دیگری هم می‌توانیم تحلیل کنیم. مثلاً می‌توان گفت حداکثر وزن مجاز برای استفاده از یک اسکیت برد 63 سانتی‌متری، 87 کیلوگرم است. همان‌طور که می‌بینیم بین سایز اسکیت برد و محدودیت وزنی آن رابطه‌ای مستقیم وجود دارد.

بین عرض یا پهنای تخته اسکیت با وزن اسکیت سوار نیز رابطه‌ای مستقیم برقرار است. بر این اساس، هر چه فرد سبک‌تر باشد، بهتر است پهنای اسکیت کمتر باشد. به‌طور کلی عرض یا پهنای تخته، نقش مهمی در ساپورت و حفظ تعادل اسکیت سوار دارد. بااین‌حال اجرای تکنیک‌ها با اسکیت بردهای عریض‌تر می‌تواند کار سخت‌تری باشد.

با افزایش طول و عرض اسکیت برد، مساحت مقطع عرشه زیاد می‌شود. با افزایش این مساحت، وزن اسکیت سوار روی سطح، بهتر توزیع می‌شود و درنتیجه احتمال شکستن تخته در اثر سنگینی فرد، کاهش می‌یابد.

نقش چرخ‌های اسکیت برد در تحمل وزن

چرخ‌ها هم در بحث وزن مجاز و حتی گاهی قیمت اسکیت برد دخیل هستند. آن‌ها نیز مثل عرشه اسکیت، محدودیت وزنی خاص خودشان را دارند. اهمیت این محدودیت وزنی، مخصوصاً وقتی موضوع اجرای تکنیک‌های مختلف به میان بیاید، بیشتر می‌شود. به‌عنوان مثال چرخ اسکیت یک فرد سنگین‌وزن، معمولاً زودتر از دیگران دچار ساییدگی می‌شود.

به‌طور کلی، چرخ اسکیت برد در مقایسه با تخته اسکیت، قادر به تحمل وزن بیشتری است. ازاین‌رو نیاز نیست نگرانی زیادی درباره مقاومت چرخ داشته باشید. درباره اینکه حداکثر مقاومت وزنی چرخ اسکیت برد چقدر است، تخمین‌های مختلفی ارائه شده که نمی‌توان با اطمینان آن‌ها را تأیید کرد. بااین‌حال اگر چرخ بتواند حداقل 127 کیلوگرم را تحمل کند، می‌توانیم آن را یک چرخ مرغوب و باکیفیت بدانیم.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر درباره چرخ‌ها، حین خرید اسکیت برد از فروشنده راهنمایی بگیرید. ضمناً هر زمان که بخواهید می‌توانید نسبت به تعویض چرخ اسکیت برد نیز اقدام کنید.

مارک‌های خوب اسکیت برد کدامند؟

انتخاب یک مارک ناشناخته به دلایلی مثل ارزان بودن قیمت اسکیت برد، شبیه ریسک و حتی قمار است! ریسکی که نه‌فقط به قیمت هدر دادن پول، بلکه شاید به بهای وقوع حوادث ناگوار برای اسکیت سوار تمام شود.

مهم نیست محاسباتتان از مدل و اندازه مناسب یک اسکیت برد، چقدر درست باشد. وقتی محصول انتخابی شما، قادر به برآورده کردن انتظاراتتان نباشد، این محاسبات عملاً هیچ فایده‌ای ندارند. در خرید اسکیت برد باید گزینه‌هایی را بررسی کنید که متعلق به مارک‌های معتبر و شناخته‌شده باشند. با این توضیحات قبل از خرید، حتماً به اعتبار برند اسکیت برد توجه کنید. اسکیت برد المنت، اسکیت برد میت و اسکیت برد دیسپلی ازجمله بهترین برندهایی هستند که لذت سواری با اسکیت برد را همراه با ایمنی و اطمینان، برایتان به ارمغان می‌آورند. این سه برند توانسته‌اند تعادل بسیار خوبی بین کیفیت و قیمت اسکیت برد ایجاد کنند؛ به همین علت، محبوبیت زیادی در بازار دارند.

اسکیت برد از کجا بخریم؟

بعد از آشنایی با مهم‌ترین معیارهای خرید و حدود قیمت اسکیت برد، سرانجام به موضوع انتخاب فروشنده می‌رسیم. هم‌زمان با تغییر سبک خرید، حالا بسیاری از افراد، خرید اینترنتی اسکیت برد را ترجیح می‌دهند.

تجربه شما از خرید آنلاین اسکیت برد، با عرضه‌کننده‌ای که انتخاب می‌کنید، ارتباط مستقیمی دارد. پس اگر کیفیت و قیمت اسکیت برد برایتان مهم است، باید روی یک نام معتبر دست بگذارید. داشتن نماد الکترونیک یک فروشگاه اینترنتی، هرچند مهم می‌باشد، اما لزوماً نمی‌تواند رضایت خریدتان را تضمین کند. شما باید به دنبال عرضه‌کننده‌ای باشید که ضمن معرفی بهترین مدل‌ها، آن‌ها را با مناسب‌ترین قیمت در معرض انتخابتان بگذارد. به این موارد، پشتیبانی قوی از مشتریان و ارائه خدمات پس از فروش مناسب را نیز اضافه کنید.

فروشگاه اسپرت رول با برخورداری از همه ویژگی‌های گفته‌شده، انتخابی مطمئن برای خرید اسکیت بردِ ایده‌آل شماست. تعهد گسست ناپذیر اسپرت رول به اصل مشتری مداری طی 20 سال فعالیت، آن را به برندی معتبر و معتمد نزد خریداران انواع لوازم ورزشی تبدیل کرده است.

آیا شما هم به دنبال بهترین کیفیت و درعین‌حال ارزان‌ترین قیمت اسکیت برد هستید؟ خرید حضوری یا خرید اینترنتی اسکیت برد فرقی ندارد! اسپرت رول برای هر سلیقه و هر نیاز، پیشنهادهای جذابی دارد.


سایر عبارت های جست و جو شده توسط کاربران :

قیمت اسکیت برد مبتدی ارزان - قیمت اسکیت برد ارزان - قیمت اسکیت برد در منیریه - فروشگاه اینترنتی اسکیت برد - خرید اینترنتی اسکیت برد