پشتیبانی 09356040365

اسكيت بچگانه (120 مدل)

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:

راهنمای خرید بهترین کفش اسکیت بچگانه

اگر می‌خواهید با هدیه دادن یک جفت کفش اسکیت بچگانه، فرزندتان را با دنیای جذاب اسکیت سواری آشنا کنید، بابت این تصمیم به شما تبریک می‌گوییم! اسکیت سواری یکی از مفرح‌ترین و جذاب‌ترین فعالیت‌هایی است که هر کودکی را غرق لذت و هیجان می‌کند.

مطمئناً شما هم با ما موافق هستید که اولین انتخاب معمولاً مهم‌ترین انتخاب است. دیدگاه فرزند شما نسبت به اسکیت سواری، با تجربیات اولیه‌اش ارتباط زیادی دارد. پس باید با انتخاب یک اسکیت مناسب، تجربه اولیه‌ی خوشایندی را در اسکیت سواری برای او رقم بزنید. شما باید اسکیتی انتخاب کنید که در کنار ایجاد حس لذت و هیجان، امنیت فرزندتان را تضمین کند. موارد زیادی وجود دارند که باید آن‌ها را در انتخاب اسکیت کودکانه مناسب در نظر بگیرید. درنتیجه تصمیم گرفتیم با تهیه یک راهنمای خرید اسکیت به شما مخاطبان عزیز اسپرت رول در این امر کمک کنیم. دعوت می‌کنیم تا انتها با ما همراه باشید.

8 نکته طلایی در خرید بهترین اسکیت بچگانه

برای خرید بهترین مدل اسکیت بچگانه باید مجموعه‌ای از فاکتورها را مثل تکه‌های پازل در کنار هم بچینید. این پازل برای هر کودک، تصویر متفاوتی دارد. بهترین اسکیت رول برای کودک شما لزوماً برای کودکان دیگر گزینه مناسبی نیست. پس قبل از انتخاب نهایی، مواردی را که در ادامه می‌آیند، بررسی کنید.

1. سن

سن کودک شما تأثیر مستقیمی بر خرید اسکیت بچگانه دارد. کودکان کوچک‌تر معمولاً به اسکیت‌های اسباب‌بازی که رنگارنگ‌تر هستند، علاقه بیشتری دارند. آن‌ها فقط می‌خواهند تفریح کنند و با اسکیت سواری از جنب‌وجوش لذت ببرند. درنتیجه به ظاهر اسکیت‌ها اهمیت چندانی نمی‌دهند.

در مقابل، کودکان بزرگ‌تر و نوجوانان ترجیحات و سلایق خود را در خرید اسکیت مدنظر قرار می‌دهند. هر کدام از آن‌ها معیارهای و انتظارات زیبایی‌شناختی خاصی دارند و برایشان مهم است که ظاهر اسکیت انتخابی، این انتظارات را برآورده کند.

نکته بعد اینکه درباره سن کودکان و اسکیت سواری یک سؤال مهم وجود دارد: اینکه کودکان در چه سنی آماده یادگیری اسکیت سواری هستند؟

همان‌طور که می‌دانیم در سال‌های اول، کودک مهارت‌های حرکتیِ پایه‌ای مثل راه رفتن، نشستن و حفظ تعادل را می‌آموزد. با گذشت زمان، او درک بهتری از بدن خود پیدا می‌کند و قادر به انجام حرکات پیچیده‌تر است. اساساً هر زمان که کودک بتواند با تعادل کافی راه برود و بدود، می‌توانید او را آماده اسکیت سواری کنید.

توانایی حفظ تعادل کامل، معمولاً در سنین 4 تا 5 سالگی ایجاد می‌شود. بااین‌حال کودکانی هم هستند که زودتر از این‌ها (حتی در دو سالگی!) اسکیت سواری را یاد می‌گیرند. بنابراین شاید هیچ پاسخ علمی دقیقی برای این سؤال وجود نداشته باشد. اما محض اطمینان و برای اینکه خیال خودتان راحت باشد، می‌توانید همان بازه سنی 4 تا 5 سالگی را ملاک قرار دهید. درنهایت همه چیز به اراده شما و البته ارزیابی‌تان از میزان آمادگی جسمی کودک بستگی دارد.

کودک هر چقدر زودتر اسکیت سواری را شروع کند، پتانسیل بیشتری برای پیشرفت چشمگیر در این رشته از خود نشان می‌دهد.

2. تجهیزات ایمنی

تهیه تجهیزات و لوازم جانبی ایمنی به اندازه انتخاب یک اسکیت بچگانه باکیفیت مهم است. برای محافظت از کودک اکیداً توصیه می‌شود همراه با اسکیت، مجموعه کاملی از تجهیزات ایمنی را خریداری کنید.

این مجموعه باید شامل کلاه اسکیت، زانوبند، محافظ مچ و پد (بالشتک) آرنج باشد. در بحث انتخاب کلاه اسکیت، حتماً کلاهی را انتخاب کنید که ناحیه پشت سر کودک را به‌طور کامل بپوشاند. چراکه در صورت به هم خوردن تعادل کودکان حین اسکیت سواری، آن‌ها معمولاً از پُشت سر، روی زمین می‌افتند.

در خرید محافظ مُچ نیز محصولی را انتخاب کنید که با پوشش هر دو طرف دست، از شکستگی‌های احتمالی جلوگیری کند.

محصولات پیشنهادی : قیمت اسکوتر ساده ترمزدار

3. تناسب

پای کودک با اسکیت بچگانه باید به‌طور کامل متناسب و اصطلاحاً فیت باشد. قبل از خرید باید از تناسب سایز اسکیت و همین‌طور تجهیزات ایمنی با سایز کودک اطمینان حاصل کنید. کودک باید بتواند پاهایش را به‌آسانی وارد کفش اسکیت کند. اسکیت نباید به‌واسطه تنگی بیش‌ازحد، پاها را تحت فشار قرار دهد و درعین‌حال نباید بیش‌ازحد گشاد باشد.

توجه داشته باشید که بعضی کفش‌های اسکیت بچگانه نیز درست مثل کفش‌های معمولی برای فیت شدن به زمان نیاز دارند. درواقع مدتی طول می‌کشد تا اصطلاحاً «آب‌بندی» شوند. برای اینکه بدانید اسکیت موردنظرتان واقعاً تنگ است یا برای باز شدن نیاز به زمان دارد، از فروشنده راهنمایی بگیرید.

مقاله پیشنهادی : نحوه تغییر سایز کفش اسکیت

یک انتخاب عالی برای خرید اسکیت بچگانه، انتخاب اسکیت‌هایی است که می‌توان سایز آن‌ها را تغییر داد. اسکیت‌هایی که سایز ثابت دارند گاهی ظرف کمتر از یک سال به دلیل رشد سریع کودک، کوچک می‌شوند. ازآنجایی‌که پوشیدن اسکیت‌های تنگ برای کودک می‌تواند آزاردهنده و خطرناک باشد، باید آن‌ها را کنار بگذارید. ولی با خرید اسکیت‌های قابل تنظیم با یک بار هزینه کردن، کودک می‌تواند تا چند سال از آن‌ها استفاده کند. با وجود بیشتر بودن قیمت کفش اسکیت بچگانه قابل تنظیم، ارزش خرید این نوع اسکیت‌ها بالاتر است. به همین دلیل توصیه می‌شود انتخاب آن‌ها را در اولویت قرار دهید.

4. چرخ‌ها

یکی از معیارهای مهم دیگر در خرید اسکیت بچگانه میزان سختی یا نرمی چرخ‌هاست.

سختی یک چرخ با مقیاس سختی سنج که بازه‌ای از 0 تا 100 را شامل می‌شود، تعیین می‌گردد. هر چقدر به عدد 100 نزدیک‌تر شویم، چرخ‌ها سخت‌تر هستند. چرخ‌های سخت، طول عمر و دوام بیشتری دارند ولی در مقابل، قابلیت چسبندگی و جذب ضربه در آن‌ها پایین است. در مقابل چرخ‌های نرم، چسبندگی و جذب ضربه بهتری دارند اما معمولاً زودتر دچار فرسایش می‌شوند. علاوه بر این، سروصدای حرکت چرخ‌های نرم به‌مراتب کمتر از چرخ‌های سخت است.

اگر کودکتان مهارت و تجربه‌ای در زمینه اسکیت سواری ندارد، خرید اسکیت با چرخ‌های نرم گزینه منطقی‌تری به نظر می‌رسد.

5. ترمز

یکی از حیاتی‌ترین معیارهایی که در خرید اسکیت بچگانه باید لحاظ کنید، ترمزهای باکیفیت است. عدم ایست در زمان مناسب حین اسکیت سواری علاوه بر تهدید سلامت کودک می‌تواند باعث بروز اتفاقات بسیار تلخ شود. یکی از متداول‌ترین سوانح اسکیت سواری کودکان، برخورد آن‌ها با در، دیوار و موانعی از این قبیل است؛ سوانحی که در وهله نخست به دلیل عدم وجود سازوکار مناسب برای توقف رخ می‌دهند.

شکی نیست که یادگیری هر مهارتی مستلزم آزمون و خطاست. همه اسکیت سواران حرفه‌ای تا رسیدن به تسلط کافی، بارها و بارها افتادن را تجربه کرده‌اند. بااین‌حال، برخورد کودک با در و دیوار احتمالاً آخرین انتخاب ما در مسیر یادگیری اسکیت سواری اوست! اسکیت‌ها در مدل‌های ترمزدار و بدون ترمز روانه بازار می‌شوند و ما اکیداً خرید یک مدل ترمزدار را توصیه می‌کنیم. اسکیت‌های بدون ترمز علی‌رغم عملکرد حرکتی بهتر، خطرات بیشتری دارند. به همین دلیل فقط برای افراد باتجربه و حرفه‌ای مناسب هستند. با این توضیحات، در خرید اسکیت بچگانه برای کودکان و مبتدیان، بهتر است مدل‌های بدون ترمز را از لیستتان خط بزنید!

6. نوع اسکیت

در خرید اسکیت به نوع اسکیت انتخابی نیز توجه داشته باشید. به‌طور کلی انواع اسکیت‌ها را با در نظر گرفتن کاربرد می‌توان در 4 دسته طبقه‌بندی کرد:

  • اسکیت‌های مسابقه‌ای: ساختار محکم اسکیت‌های مسابقه‌ای، حرکت با بیشترین سرعت ممکن را امکان‌پذیر می‌سازد. چون اساساً برای مسابقات حرفه‌ای طراحی شده‌اند. بااین‌حال این اسکیت‌ها شاید آن‌قدر که باید راحت نباشند.
  • اسکیت‌های تفریحی: این نوع اسکیت‌ها که بعضاً به آن‌ها اسکیت‌های اسباب‌بازی هم می‌گویند، بهترین گزین برای اسکیت سواران مبتدی و آماتور هستند. آن‌ها بسیار راحت بوده و به پیشرفت و ارتقای مهارت کودک کمک زیادی می‌کنند.
  • اسکیت‌های فیتنس: اسکیت فیتنس یا تناسب اندام انتخاب فوق‌العاده‌ای برای پیمودن مسافت‌های طولانی محسوب می‌شود. اگر کودکتان اضافه‌وزن دارد، می‌توانید خرید این نوع اسکیت را مدنظر قرار دهید. اسکیت‌های فیتنس در مقایسه با اسکیت‌های تفریحی، سریع‌تر بوده و درعین‌حال کنترلشان کمی سخت‌تر است. ضمناً اسکیت فیتنس نسبت به اسکیت مسابقه‌ای، طراحی ارگونومیک‌تری دارد؛ درنتیجه کودک از پوشیدن آن احساس راحتی بیشتری خواهد داشت.
  • اسکیت‌های شهری: اسکیت شهری همان‌طور که از نامش پیداست برای اسکیت سواری در سطح شهر و خیابان‌ها گزینه‌ای ایده‌آل است. این نوع اسکیت دارای ساختار چابک و فریم کوتاه بوده که سرعت و پویایی قابل قبولی را برای اسکیت سوار به ارمغان می‌آورد. ضمناً برای مسابقه دادن در مناطق مختلف شهری مثل پیاده‌روها نیز می‌توانید روی قابلیت این اسکیت‌ها حساب کنید.

در یک دسته‌بندی دیگر از انواع اسکیت بچگانه، آن را به دو نوع اسکیت‌ هارد و اسکیت سافت تقسیم می‌کنند. اسکیت‌های هارد دارای ساختار سخت‌تر هستند و اسکیت‌های سافت، ساختار نرم‌تری دارند. به‌طور کلی، برای مواردی مثل تناسب اندام یا طی مسافت‌های طولانی، اسکیت ‌هارد انتخابی مناسب‌تر است. قابل تعویض بودن آستر درونی این نوع اسکیت‌ها یک مزیت خوب برای آن‌ها محسوب می‌شود. در مقابل اسکیت سافت، میدان مانور بیشتری را برای حرکات نمایشی ارائه می‌دهند. علاوه بر این این نوع اسکیت دارای وزن کمتر و تهویه بهتر است.

اگر تجربه‌ای در خرید اسکیت بچگانه نداشته باشید، عجیب نیست در تشخیص نوع اسکیت مناسب برای فرزندتان دچار مشکل شوید. بنابراین حتماً قبل از خرید مدل موردنظر، درباره کارکرد آن از فروشنده سؤال کنید.

7. برند

برند در اکثر بازارها معیاری تعیین‌کننده در انتخاب محصول است و بازار اسکیت بچگانه نیز از این قاعده مستثنا نیست. برندهای معروف و خوش‌نام، یادآور کیفیت محصول هستند پس بهتر است این معیار را نیز در خرید اسکیت رول، مورد توجه قرار دهید.

با وجود تعدد برندهای اسکیت بچگانه در بازار ایران، دو برند روسز و کالاری از شهرت و محبوبیت بیشتری برخوردارند. محصولات این دو برند به‌واسطه کیفیت عالی و قیمت مناسب، انتظار والدین را از یک اسکیت استاندارد به‌خوبی برآورده می‌کنند. علاوه بر این، تنوع مدل و رنگ محصولات این برندها، گزینه‌های زیادی را در معرض انتخاب قرار می‌دهد. آیا برای اولین بار است که می‌خواهید برای فرزندتان اسکیت بخرید؟ در این صورت اسکیت روسز و اسکیت کالاری را به‌عنوان دو برند معتبر و مطمئن در گوشه ذهنتان داشته باشید.

8. قیمت

نهایتاً در اغلب اوقات، این قیمت است که امکان خرید یا عدم خرید یک گزینه را تعیین می‌کند. مطمئناً همه والدین ترجیح می‌دهند کمترین هزینه ممکن را بابت خرید اسکیت بپردازند. ولی نکته مهم اینجاست که هرگز نباید کیفیت و مخصوصاً ایمنی را فدای قیمت کفش اسکیت بچگانه کنید.

ما در مقاله خرید اسکیت بچگانه ارزان، درباره قیمت محصولات موجود در بازار توضیحات کاربردی و مفیدی ارائه دادیم. به شما عزیزان نیز پیشنهاد می‌دهیم آن مقاله را بخوانید. ولی در اینجا به ذکر همین نکته بسنده می‌کنیم که ارزان بودن در اصل به معنای ارزنده بودن یک محصول است. گاهی یک اسکیت 3 میلیونیِ باکیفیت و دارای امکانات مناسب را می‌توانیم ارزان‌تر از یک مدل 800 هزارتومانیِ بی‌کیفیت بدانیم. مدل 800 هزارتومانی هرچند روی کاغذ ارزان‌تر است ولی شاید به‌هیچ‌عنوان ارزش پولی را که بابت خریدش می‌پردازید، نداشته باشد. با این توضیحات بهتر است والدین گرامی نیز با همین نگاه نسبت به خرید اسکیت بچگانه ارزان اقدام کنند.

محصولات پیشنهادی : نمایندگی اسکیت روسز منیریه

سخن آخر

مواردی که خواندید، مهم‌ترین نکات و ملاحظات در خرید بهترین اسکیت بچگانه بودند. امیدواریم آشنایی با این موارد، نگاه متفاوتی را در انتخاب بهترین مدل برایتان ایجاد کرده باشد. به‌عنوان آخرین نکته مجدداً تأکید می‌کنیم که در انتخاب اسکیت، کارایی و ایمنی را در اولویت قرار دهید. فراموش نکنید آنچه به فرزندتان هدیه می‌دهید، باید موجب خوشحالی و لبخند باشد؛ نه اینکه اسباب دلسردی یا خدای‌ناکرده آسیب او را فراهم کند.

نهایتاً و با این توضیحات، شما کدام مدل اسکیت را برای فرزندتان مناسب‌تر می‌دانید؟