پشتیبانی 09356040365

اسکوتر ساده ترمزدار

کمی صبر کنید...

راهنمای خرید اسکوتر اسکوتر ساده ترمزدار

اسکوتر دوچرخ ازجمله وسایل تفریحی و ورزشی بسیار پرطرفدار در تمام دنیا و ازجمله ایران محسوب می‌شود. این نوع اسکوتر که به آن اسکوتر اسپرت هم می‌گویند، لذت یک تحرک بی‌دردسر و سریع را به افراد هدیه می‌دهد. اسکوترهای بزرگسال علاوه بر جنبه‌های تفریحی و ورزشی، وسایلی کاربردی هستند. با استفاده از اسکوتر می‌توان مسافت‌های طولانی درون‌شهری را طی کرد؛ به این ترتیب دیگر مجبور نیستید دقایق زیادی را به‌واسطه گیر کردن در ترافیک‌های سنگین تلف کنید. مهم‌تر اینکه استفاده از اسکوتر برای جابه‌جایی از نظر زیست محیطی نیز بسیار ارزشمند است. چراکه این وسیله بدون استفاده از سوخت یا باتری، به‌راحتی شما را از نقطه A به B می‌رساند.
خرید اسکوتر دوچرخ در نگاه اول شاید کار آسانی به نظر برسد. بااین‌حال آگاهی از جزئیات انتخاب می‌تواند اسباب تردید و سردرگمی خریداران را فراهم کند. محصولات موجود در بازار از طراحی ظاهری گرفته تا ویژگی‌های فنی، تنوع زیادی دارند تا پاسخگوی نیازهای مختلف باشند. در این مطلب می‌خواهیم مهم‌ترین نکات خرید اسکوتر اسپرت را با شما مخاطبان دوست‌داشتنیِ اسپرت رول در میان بگذاریم.


نکات مهم در خرید اسکوتر ساده ترمزدار


در خرید اسکوتر دوچرخ، 8 نکته یا مشخصه اساسی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید. این مشخصات عبارت‌اند از:
1. سایز چرخ
شاید مهم‌ترین مؤلفه‌ی عملکرد در وسایلی مثل اسکوتر دوچرخ و دوچرخه، اندازه یا سایز چرخ آن‌ها باشد. اسکوترهای بزرگسال از نظر سایز و همین‌طور جنس چرخ، متفاوت هستند. این دو ویژگی، سرعت اسکوتر و همین‌طور «نَرمی» حرکت آن را تعیین می‌کنند.
چرخ‌های بزرگ
قطر یا ضخامت این چرخ‌ها معمولاً بین 195 تا 250 میلی‌متر (و حتی بیشتر) است. این قطر زیاد، کاراییِ غلتشیِ بالایی را روی زمین و سطوح مختلف برای اسکوتر به ارمغان می‌آورد. علاوه بر این، سطح مقطع وسیع این نوع چرخ‌ها باعث می‌شود در کنار سرعت‌بالا، قابلیت خوبی در جذب ضربه داشته باشند. به همین دلیل این نوع چرخ‌ها حرکتی سریع، روان و نرم دارند. به‌کارگیری این چرخ‌ها زیر عرشه‌های بزرگ، احساس راحتی بیشتری را برای راکب (اسکوتر سوار) ایجاد می‌کند.
چرخ‌های کوچک
قطر این چرخ‌ها معمولاً بین 150 تا 175 میلی‌متر است. این چرخ‌ها به‌مراتب سبک‌تر از چرخ‌های بزرگ هستند و کنترل سرعت با آن‌ها آسان‌تر است. چرخ‌های کوچک در عین چابکی مناسب، شعاع چرخش کمتری دارند. با این توضیحات، برای افراد محتاط یا تازه‌کار، انتخاب مناسبی‌تری به نظر می‌رسند.
چرخ‌هایی که ضخامت آن‌ها بین دو بازه‌ی بالا قرار می‌گیرند، جزء چرخ‌های متوسط دسته‌بندی می‌شوند. این چرخ‌ها از نظر ویژگی‌هایی مثل سرعت، قابلیت کنترل و امکان استفاده روی سطوح مختلف، دارای عملکرد متعادل و بینابین هستند.
2. بلبرینگ‌های چرخ
میزان حرکت پذیری یا «سیالیَت» یک اسکوتر بزرگسال تا حد زیادی به نوع بلبرینگ‌ها وابسته است. بلبرینگ‌ها دارای رتبه‌بندی یا گریدهای مختلفی هستند که این گرید معمولاً بین 5 تا 7 متغیر می‌باشد. گرید بالاتر به معنای عملکرد بهتر اسکوتر در طی مسافت‌های طولانی است. بنابراین اگر برای جابه‌جایی‌های درون‌شهری اقدام به خرید اسکوتر اسپرت می‌کنید، حتماً به گرید بلبرینگ آن دقت کنید. به‌طور کلی، هر چه گرید بلبرینگ بالاتر باشد، دامنه غلتش یا حرکت افزایش می‌یابد. بنابراین با هر بار اِعمال نیرو از طریق پا، اسکوتر مسافت بیشتری را طی خواهد کرد.
3. مساحت عرشه
منظور از عرشه همان تخته یا سطح رویی اسکوتر است که پا روی آن قرار می‌گیرد. وظیفه اصلی عرشه، پشتیبانی از فرد به‌واسطه ایجاد تعادل و راحتی برای اوست. اینکه اندازه عرشه اسکوتر بزرگسال چقدر باشد، بیش از هر چیز به نحوه استفاده و نیازهای خریدار بستگی دارد.
عرشه‌های بزرگ، فضای بیشتری را برای تغییر وضعیت پا و فشار وزنی، فراهم می‌کنند؛ درنتیجه حرکت با اسکوترهایی که به چنین عرشه‌هایی مجهز هستند، آسان‌تر است. علاوه بر این، طول محور چرخ جلو تا چرخ عقب در عرشه‌های بزرگ‌تر، بیشتر است؛ این قابلیت از طریق افزایش چرخشِ طولی، کارایی اسکوتر را در پیمودن مسافت‌های طولانی بهبود می‌بخشد. در مقابل، اگر اجرای ترفندها و تکنیک‌ها برایتان اولویت دارد، بهتر است اسکوتری با عرشه کوچک‌تر انتخاب کنید. علاوه بر این، حمل‌ونقل این اسکوترها به دلیل ابعاد کوچک‌ترشان، آسان‌تر است.
4. ارتفاع عرشه
ارتفاع عرشه اسکوتر دوچرخ از طریق اندازه‌گیری فضای خالی بین سطح زمین تا سطح عرشه تعیین می‌شود. این ارتفاع روی حفظ تعادل و همین‌طور راحتیِ راکب حین اسکوتر سواری تأثیرگذار است.
به‌طور کلی، هر چه ارتفاع عرشه پایین‌تر باشد، راندن اسکوتر آسان‌تر خواهد بود. این اسکوترها به دلیل مرکز ثقل پایین، پایداری بیشتری دارند؛ ولی ممکن است برای حرکت روی سطوحی غیر از پیاده‌رو، چندان مناسب نباشند. بنابراین قبل از خرید اسکوتر اسپرت، ببینید آیا ارتفاع عرشه اسکوتر با ماهیت فعالیت و نوعِ زمینی که می‌خواهید روی آن حرکت کنید، تناسب دارد یا نه؟
5. دسته اسکوتر
وقتی روی عرشه اسکوتر می‌ایستید، ارتفاع دسته آن باید هم‌سطح با باسن یا کمر شما باشد. این ارتفاع در راحتی، عملکرد و همین‌طور پایداری اسکوتر نقش مهمی ایفا می‌کند. خوشبختانه ارتفاع دسته‌ی بسیاری از اسکوترهای موجود در بازار قابل تنظیم است. بنابراین به‌راحتی می‌توان آن را متناسب با قدِ راکب تغییر داد.
عرض دسته نیز مؤلفه‌ای مهم در خرید اسکوتر دوچرخ به شمار می‌رود که در این زمینه، ترجیحات مختلفی وجود دارد. برای کاربردهای عمومی بهتر است اسکوتری انتخاب کنید که عرض دسته‌هایش با عرض شانه‌های شما متناسب باشد. در مقابل، دسته‌های کم‌عرض برای اجرای ترفندها و تکنیک‌های اسکوتر سواری مناسب‌تر هستند.
قطر یا ضخامت دسته هم از دیگر نکات خرید اسکوتر است. به‌طور کلی دسته اسکوترها در دو سایز بزرگ و استاندارد تولید می‌شوند. دسته‌های استاندارد دارای قطر خارجی 3.25 و قطر داخلی 2.75 سانتی‌متر هستند. درحالی‌که اندازه قطر خارجی و داخلی دسته‌های بزرگ به ترتیب 3.5 و 3.25 اینچ است. انتخاب قطر مناسب در وهله نخست باید با در نظر گرفتن سایز دستِ راکب انجام شود.
6. سیستم تعلیق
در خرید بهترین اسکوتر اسپرت خوب است سیستم تعلیق و قابلیت جذب ضربه را هم لحاظ کنید. بسیاری از مدل‌های اسکوتر بزرگسال، دارای سیستم تعلیق فنری هستند و برخی مدل‌ها این سیستم را در هر دو چرخ جلو و عقب پیاده کرده‌اند. وجود سیستم تعلیق، اسکوتر سواری روی زمین‌ها و سطوح ناهموار را آسان‌تر می‌کند. بنابراین توصیه می‌شود با توجه به نوع جاده یا مسیری که برای تردد در نظر دارید، از وجود سیستم تعلیق مناسب اطمینان حاصل نمایید.
7. قابلیت جمع شدن اسکوتر بزرگسال
مثل اغلب اسکوترهای بچه‌گانه، بسیاری از مدل‌های اسکوتر برای بزرگسالان هم از قابلیت جمع شدن برخوردار هستند. به این اسکوترها بعضاً اسکوتر تاشو می‌گویند. در اسکوترهای تاشو، بین عرشه و میله فرمان یک لولا وجود دارد که امکان باز و بسته شدن آن‌ها را مقدور می‌سازد. اگر قابلیت جابه‌جایی یا «پرتابل» بودن برایتان اهمیت زیادی دارد، حتماً هنگام خرید اسکوتر به این ویژگی توجه کنید.
8. ترمز
داشتن سازوکاری مطمئن برای توقف، یکی از ملاحظات ایمنی حیاتی در خرید اسکوتر دوچرخ است. به همین دلیل، توصیه می‌شود در صورت امکان، مدلی انتخاب کنید که به ترمز مناسب مجهز باشد. به‌طور کلی دو مدل اسکوتر ترمزدار در بازار وجود دارد. در مدل اول، ترمز به‌صورت دستی روی اسکوتر تعبیه شده؛ یعنی راکب با اِعمال نیرو از طریق دست، اسکوتر را متوقف می‌کند. ولی اسکوتر ترمزدارِ مدل دوم از طریق فشار پا از حرکت می‌ایستد. در اینجا راکب باید با فشار دادن گلگیر عقب با استفاده از نیروی پا، بین سطح عرشه با چرخ تماس ایجاد کند. این تماس باعث توقف اسکوتر می‌شود. اینکه کدام مدل اسکوتر ترمزدار را انتخاب کنید، در وهله اول به ترجیح شما بستگی دارد. وجودِ ترمز، به‌مراتب مهم‌تر از نوع یا سازوکار آن است.
ناگفته نماند که قیمت اسکوتر ساده ترمزدار از مدل‌های بدون ترمز معمولاً کمی بیشتر است؛ اما اغلب خریداران به دلیل اهمیتی که برای امنیت خود قائل هستند، مشکلی با این موضوع ندارند.


اسپرت رول؛ عرضه‌کننده بهترین مدل‌های اسکوتر اسپرت


با آگاهی از این 8 مشخصه می‌توانید در خرید اسکوتر دوچرخ، روی بهترین گزینه ممکن دست بگذارید. علی‌رغم اهمیت همه نکات، همیشه در وهله اول، راحتی خودتان را ملاک قرار دهید. تا راحتی اولیه را احساس نکنید، بحث بر سر ویژگی‌هایی مثل چرخ، عرشه، ظاهر و ... معنایی نخواهد داشت. در کنار احساس راحتی، نباید از نیازها و انتظارات خود غافل شوید. این نیازها و انتظاراتتان هستند که تعیین می‌کنند بهترین اسکوتر اسپرت برای شما کدام مدل است؟ صدالبته که قیمت اسکوتر دوچرخ هم یک معیار مهم محسوب می‌شود که ارتباط مستقیمی به کیفیت و آپشن‌های مدل انتخابی شما دارد.
شما می‌توانید با خرید تجهیزات جانبی مثل پایه (هولدر) گوشی و همین‌طور چراغ، تجربه خوشایندتری از اسکوتر سواری داشته باشید. نصب چراغ مخصوصاً برای اسکیت سواری در غروب و شب، یک نکته ایمنی بسیار مهم است.
آیا به دنبال یک مرکز فروش معتبر برای خرید بهترین اسکوتر بزرگسال هستید؟ فروشگاه اسپرت رول مجموعه‌ای متنوع از انواع مدل‌ها را با ویژگی‌های ظاهری و فنی متفاوت به شما عزیزان ارائه می‌دهد. تمامی مدل‌های موجود در این مجموعه، از استانداردهای کیفی لازم برخوردار بوده و درعین‌حال، قیمت مناسبی هم دارند. علاوه بر این در اسپرت رول می توانید به مدل های مختلفی از اسکوتر ترمزدار (اعم از دستی یا پایی) دسترسی داشته باشید. کیفیت و ارزانیِ انواع وسایل ورزشی اعم از اسکوتر، اسکیت، اسکیت برد را با فروشگاه اسپرت رول تجربه کنید.
20 سال سابقه درخشان اسپرت رول در جلب رضایت مشتریان، امری اتفاقی نیست!


سایر عبارت های جست و جو شده توسط کاربران‌ :

اسکوتر ساده - قیمت اسکوتر ساده - اسکوتر پایی - اسکوتر دوچرخ - قیمت اسکوتر دو چرخ - اسکوتر غیر برقی

دسته‌بندی