پشتیبانی 09356040365

کش ورزشی

کمی صبر کنید...

كش ورزشي يا همان كش بدنسازي يك وسيله مناب براي انجام انواع حركت هاي كششي و مقاومتي است كه با استفاده از آنها مي توانيد در خانه،پارك و باشگاه از آنها استفده كنيد.از ويژگي هاي كش هاي ورزشي مي توان به قابليت حمل و نقل آسان به علت وزن پايين و اشغال فضاي كم اشاره كرد.شما مي توانيد كش ها را در در حين گرم كردن مثلا پياده روي و دويدن به راحتي با كوله پشتي و يا نكهداري با دست حمل كنيد.قيمت كش بدنسازي به نسبت وزنه هاي فلزي بسيار مناسب تر است با توجه به اينكه شما براي انجام حركات مختلف نياز به دمبل و يا هالتر با وزن هاي گوناگون داريد اما با تهيه چند عددكش ورزشي كار شما آسان مي شود.كش هاي ورزشي با مقاومت هاي مختلف توليد مي شوند كه شما متناسب به حركت و ورزشي كه انجام ميدهيد آنها را انتخاب مي كنيد.

مزاياي استفاده از كش هاي ورزشي

  • اشغال فضاي كم و حمل و نقل آسان
  • در انواع مقاومت هاي مختلف توليد مي شوند كه براي هر ورزشكار با هر سطح تجربه و قدرت بدني قابل استفاده هستند
  • از كش ها براي تمرينات تركيبي فانكشنال و كراس فيت و بدنسازي بسيار عالي عمل  مي كنند
  • در مقايسه با وزنه ها و ديگر وسايل بدنسازي آسيب پذيري كمتري دارند
  • وسيله بسيار مناسبي براي ورزشكاران در دوره ريكاوري و فيزيو تراپي براي افزايش دامنه حركت و قدرت عضله هستند

كش هاي ورزشي انواع مختلفي دارند كه به توضيح آنها مي پردازيم

كش هاي ورزشي در طول هاي متنوعي در بازار موجود هستند.سطح مقطع آنها مستطيلي يا گرد هست.در برخي كش ها از 2 دسته در انتهاي آنها استفاده شده است و برخي ديگر مانند پاور بند ها بدون دسته هستند.

كش هاي لوله اي دسته دار :

كش لوله اي دسته دار همان كش سي ايكس CX مي باشد كه از جنش لاستيك ساخته شده اند و دسته ها در دو طرف كش معمولا از جنس پلاستيك سخت با روكش اسفنجي يا  بدون روكش  تعبيه شده اند.از اين نوع كش مي توانيد براي انجام انواع تمرينات بالا تنه و پايين تنه استفاده كنيد.با استفاده از اين كش ها ميتوانيد تمرينات باشگاهي با وزنه را با همان كيفيت عضله سازي انجام دهيد.قيمت كش سي ايكس بستگي به ميزان مقاومت كش و شركت توليد كننده(برند) دارد كه تنوع بسيار زيادي در بازار دارد.شما مي توانيد با كيفيت ترين كش لوله اي دسته دار CX را با بهترين قيمت از فروشگاه اينترنتي اسپرت رول نتهيه بفرماييد.

كش پيلاتس :

اين كش ها درطول هاي مختلفي از 1 متر به بالا و پهناي 10 تا 30 سانتي متر در بازار موجود هستند و رنگ هاي مختلفي دارند كه هر كدام داراي ضخامت مشخصي مي باشد كه بيانگر ميزان سختي و قدرت كش مي باشد.از اين نوع كش بيشتر در ورزش پيلاتس و ايروبيك استفاده مي شود كه با استفاده از آنها انواع مختلف حركات ورزشي از جمله حركات بالا تنه و پايين تنه را مي توانيد انجام دهيد.

كش بدنسازي متصل شونده به درب :

اين كش ها مانند بقيه كش ها درجات مختلفي از سختي و مقاومت دارند كه با استفاده از اين نوع كش مي توانيد باشگاه بدنسازي خود را در خانه داشته باشيد.اين كش ها با متصل شدن به درب اتاق قابليت انجام تمرينات بالاتنه و پايين تنه را دارند.

پاور بند :

اين كش با نام كش بارفيكس نيز شناخته شده هستند و مي توانند نقش همراه كمكي را در اجراي حركات مختلف بالا تنه با بارفيكس براي شما ايفا كند.درجه سفتي و مقاومت اين كش ها نيز با توجه به رنگ و ضخامت مشخص مي شود.از اين كش ها براي انجام انواع حركات بالاتنه و پايين تنه مي توانيد استفاده كنيد.


كش 8 شكل كوتاه :

كش 8 شكل يا كش ايروبيك شبيه عدد 8 انگليسي مي باشد كه مانند كش هاي لوله اي مي باشد اما با طول كوتاه تر و داراي 2 دسته در طرفين مي باشد كه مناسب انجام حركات با طول دامنه كم مناسب است.


كش 4 جهته :

از اين كش براي تمرين دادن همزمان چند عضله (مثلا شكم و بازو) استفاده مي شود.اندازه ها و مقاومت هاي مختلفي از اين كش در بازار موجود است.

دسته‌بندی