پشتیبانی 09356040365

اسکیت بچه گانه ارزان

کمی صبر کنید...

راهنمای خرید کفش اسکیت بچگانه ارزان

نظرتان درباره خرید یک جفت کفش اسکیت بچگانه ارزان و درعین‌حال باکیفیت برای فرزندتان چیست؟ آیا تابه‌حال درباره این ایده فکر کرده‌اید؟

اینکه کودکان بتوانند سوار بر اسکیت، لذت منحصربه‌فرد لیز خوردن روی سطوح را تجربه کنند، اتفاقی فوق‌العاده است. تصورش را بکنید! هم‌زمان که با سرعت روی زمین می‌لغزند، باد بر موهایشان دست نوازش می‌کشد. کودکان در آن لحظه خود را رها و آزاد می‌پندارند و احساس می‌کنند می‌توانند هر نقطه‌ای را روی کره زمین فتح کنند. خلق این تجربه یکی از بهترین هدایایی است که می‌توانید با خرید کفش اسکیت بچگانه ارزان به فرزندتان تقدیم کنید.

البته فرزندتان می‌تواند لذت اسکیت سواری را در پیست‌های مخصوص و با اسکیت‌های اجاره‌ای هم تجربه کند. بااین‌حال، خرید یک جفت کفش اسکیت بچگانه ایده بهتری به نظر می‌رسد. با خرید این کفش‌ها برای فرزندتان، می‌توانید آن‌ها را هر کجا که می‌خواهید با خودتان همراه کنید. به این ترتیب فرزندتان هر زمان که بخواهد، از تجربه ناب و مهیج اسکیت سواری لذت خواهد برد.

مزایای اسکیت سواری کودکان

هدف اصلی این مقاله، راهنمایی والدین گرامی در زمینه خرید کفش اسکیت بچگانه ارزان و خوب برای کودکان است. به عبارت دیگر ما می‌خواهیم مهم‌ترین نکاتی را که در این زمینه باید مدنظر قرار دهید، با شما در میان بگذاریم.

ولی قبل از ورود به موضوع خرید و انتخاب کفش اسکیت بچگانه ارزان، مروری بر مزایای اسکیت سواری کودکان خالی از لطف نیست. شناخت این مزایا نشان می‌دهد که چرا اسکیت سواری می‌تواند برای کودک دلبندتان یک تفریح خاص و متمایز باشد؟ پس بدون مقدمه بیشتر برویم سراغ معرفی و توضیح 5 مزیت اسکیت سواری برای کودکان!

محصول پیشنهادی : کفش اسکیت رولربلید

1. افزایش فعالیت بدنی

همه ما می‌دانیم که کودکان بمب انرژی هستند. انرژی آن‌ها بسیار زیاد است. آن‌قدر زیاد که معمولاً نمی‌دانند چطور آن را مدیریت کنند! آن‌ها می‌خواهند دائم در جنب‌وجوش باشند و از فعالیت‌هایی که چنین فرصتی را در اختیارشان می‌گذارند، استقبال می‌کنند. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا (CDC) می‌گوید همه کودکان 3 تا 5 ساله باید در تمام طول روز فعالیت داشته باشند. بنا به توصیه این سازمان، کودکان بزرگ‌تر نیز باید حداقل یک ساعت در روز ورزش کنند.

آیا به دنبال راهی برای ارضای این نیاز حیاتی در کودتان هستید؟ با خرید کفش اسکیت بچگانه ارزان، علاوه بر پاسخگویی به این نیاز، یک وسیله عالی را جهت سرگرمی برای آن‌ها فراهم می‌کنید.

2. بهبود سلامتی

یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای اسکیت سواری کودکان، نقش آن در بهبود وضعیت سلامت آن‌هاست. اسکیت سواری هم‌زمان با افزایش فعالیت، از طریق سازوکارهایی مثل عضله سازی و کاهش قند خون به بهبود سلامتی کودکان کمک می‌کند.

نکته جالب دیگری هم هست که شاید از آن بی‌خبر باشید. موفقیت در اسکیت سواری، مستلزم تمرکز و اخذ تصمیمات سریع است. برخی تحقیقات نشان داده‌اند که وجود این دو مؤلفه در اسکیت سواری سطح هوش کودکان را نیز بالا می‌برد. قسمت خوب ماجرا اینجاست که قدرت تمرکز و تصمیم‌گیری در اسکیت سواری به‌طور ناخودآگاه بهبود می‌یابد. درنتیجه کودکان برای باهوش‌تر شدن، به فکر کردن درباره آنچه انجام می‌دهند، نیازی ندارند. اینکه بدون فکر کردن، سطح هوشتان افزایش پیدا کند، جذاب است؛ این‌طور نیست؟!

3. بهبود تعادل و هماهنگی 

کودکان و نوجوانان، مقطعی از زندگی را می‌گذرانند که پیوسته در حال رشد هستند. به همین علت، کارشناسان این مقطع را بهترین زمان برای یادگیری فعالیت‌هایی مثل اسکیت سواری می‌دانند. اسکیت سواری باعث می‌شود آن‌ها در همان سنین قادر به ایجاد و حفظ تعادل و هماهنگی بین اندام‌های مختلف بدنشان شوند. درنتیجه با افزایش سن، مهارتی مثال‌زدنی در این زمینه‌ها کسب می‌کنند که می‌تواند در حوزه‌های مختلف به آن‌ها کمک کند.

4. افزایش اعتمادبه‌نفس

آزمون و خطا بخش جدایی‌ناپذیری از فرایند یادگیری اسکیت سواری کودکان است. یادگیری این فعالیت، اجازه اشتباه کردن و فرصت تصحیح اشتباه و پیشرفت را به کودک می‌دهد. به همین دلیل است که خرید کفش اسکیت بچگانه ارزان می‌تواند هدیه‌ای فراتر از تفریح و لذت باشد. کودکان با اسکیت سواری متوجه خواهند شد که چطور می‌توانند از ناکامی‌هایشان، درس بگیرند و از شکست، پل پیروزی بسازند؟

پیشرفت کودک در اسکیت سواری، مستلزم فراگیری تکنیک‌های جدید است. این فراگیری و پیشرفت مستمر، کودک را دائماً به چالش می‌کشد. درنتیجه او نیز از مقابله با چالش‌ها استقبال نموده و برای عبور از آن‌ها جسارت خروج از منطقه امن ذهنی‌اش را پیدا می‌کند. این جسارت به نوبه خود، باعث ایجاد اعتمادبه‌نفس و تقویت مستمر این احساس در کودک می‌شود.

محصول پیشنهادی : اسکیت برد مایت

علاوه بر این‌ها، اسکیت سواری احساسات دیگری نظیر استقلال و تسلط را در کودک ایجاد می‌کند. احساساتی که به‌موازات بزرگ‌تر شدن، او را در مقابله با مشکلات و چالش‌های زندگی، توانمندتر می‌سازد.

5. اجتماعی شدن

اسکیت سواری ازجمله فعالیت‌هایی محسوب می‌شود که می‌توان آن را با خانواده، دوستان، همسالان و حتی غریبه‌ها انجام داد. این امر زمینه‌ای ایجاد می‌کند تا افراد در یک محیط مفرح دور یکدیگر جمع شوند. حضور کودک در چنین محیطی، او را به‌تدریج اجتماعی باور می‌آورد. درنتیجه احتمال انزوا و گوشه‌گیری کودک به حداقل می‌رسد.

خرید کفش اسکیت بچگانه ارزان، فرصت انجام فعالیت‌های متنوعی را برای کودکان مهیا می‌کند. آن‌ها می‌توانند با یکدیگر مسابقه دهند یا در تفریحاتی مثل هاکی شرکت کنند. ممکن است در ابتدا فرزندتان ترجیح دهد که به‌تنهایی بازی کند. بااین‌حال حتی در این موقعیت نیز اسکیت سواری می‌تواند نقطه شروعی برای آغاز گفتگو و بازی با کودکان دیگر باشد.

دیگران به‌طور طبیعی نسبت به کودکی که اسکیت سواری می‌کند، کنجکاو می‌شوند و مایلند اطلاعات بیشتری کسب کنند. همین کنجکاوی و مراودات حاصل از آن به نوبه خود، فرایند اجتماعی شدن کودک را تسهیل می‌نماید.

نکات مهم در خرید کفش اسکیت بچگانه ارزان

مثل انتخاب بسیاری از محصولات دیگر، خرید کفش اسکیت بچگانه ارزان و خوب نیز مستلزم انجام تحقیقات کافی است. برای انتخاب کفش اسکیت عوامل زیادی را باید در نظر گرفت که قیمت و ایمنی ازجمله مهم‌ترین آن‌ها محسوب می‌شوند. نکاتی که قصد داریم در ادامه درباره آن‌ها صحبت کنیم.

1. قیمت کفش اسکیت بچگانه

ضرب‌المثل معروف کاسه و آش می‌تواند در بحث قیمت کفش اسکیت بچگانه ارزان نیز تا حدی صادق باشد! ولی این بدان معنا نیست که لزوماً باید با خرید گران‌ترین کفش اسکیت، خودتان را ورشکست کنید! اتفاقاً خرید اسکیت گران‌قیمت گاهی نه‌تنها ایده خوبی نیست، بلکه می‌تواند دردسرساز شود؛ مخصوصاً اگر کودکتان تجربه‌ای در اسکیت سواری نداشته باشد. به‌طور کلی برای خرید اسکیت بچگانه ارزان می‌توانیم دو رنج یا بازه قیمتی در نظر بگیریم.

خرید اسکیت تا 50 دلار

اگر به دنبال یک کفش اسکیت بچگانه ارزان هستید، معمولاً باید گزینه‌هایی با سقف قیمتی 50 دلار (حدود 1.5 میلیون تومان) را در نظر بگیرید. البته این رقم می‌تواند کمی بالا و پایین شود. اکثر اسکیت‌هایی که چنین قیمتی دارند، تحت عنوان اسکیت اسباب‌بازی شناخته می‌شوند؛ چراکه عمدتاً برای استفاده کودکان خردسال و مبتدیان در نظر گرفته شده‌اند.

بااین‌حال اسکیت‌هایی که بیش‌ازحد ارزان هستند، شاید گزینه‌های چندان مناسبی مخصوصاً برای کودکان مبتدی نباشند. بسیاری از اسکیت‌هایی که در این رِنج قیمت قرار دارند، از مواد پلاستیکی ارزان‌قیمت ساخته می‌شوند. کفش‌ها معمولاً فاقد پشتیبانی و ساپورت لازم هستند که این امر می‌تواند احتمال آسیب‌دیدگی کودک را افزایش دهد. علاوه بر این اسکیت سواری با کفش‌های دارای چرخ پلاستیکی قدری سخت‌تر است. زیرا این چرخ‌ها، چسبندگی لازم را ندارند و ممکن است به‌راحتی دچار سایش و فرسودگی شوند.

اگر کودک شما به‌تازگی در حال یادگیری اسکیت سواری است، شاید بهتر باشد هنگام خرید کفش اسکیت بچگانه ارزان، کمی بیشتر خرج کنید. چراکه مدل‌های ارزان‌قیمت، به‌واسطه آزمون و خطای کودک جهت یادگیری اسکیت سواری، مدت زیادی دوام نمی‌آورند. بااین‌حال، حتی همین گزینه‌های بیش‌ازحد ارزان، لذت یک فعالیت مفرح را به کودکان هدیه می‌دهند. البته بهتر است در صورت خرید آن‌ها تا کسب تسلط مناسب کودک، کمی بیشتر مراقب او باشید.

ناگفته نماند که همه اسکیت‌های موجود در رنج قیمت 50 دلار، مانند یکدیگر نیستند. خوشبختانه حتی در این رنج هم می‌توانید گزینه‌های باکیفیت‌تر و با قابلیت ایمنی مناسب را پیدا کنید. چرا که ارزانی لزوماً به معنای بی‌کیفیت بودن نیست!

خرید اسکیت؛ از 50 تا 100 دلار

اگر می‌توانید کمی بیشتر دست‌به‌جیب شوید، بهتر است خرید اسکیت را در این بازه قیمتی مدنظر قرار دهید. در این بازه، امکان تهیه اسکیت‌های رده‌بالاتری وجود دارد که مخصوصاً برای کودکان مبتدی، ایده‌آل هستند. بسیاری از محصولات موجود در این رنج (1.5 تا 3 میلیون تومان) را کماکان می‌توانیم گزینه‌های مناسبی برای خرید کفش اسکیت بچگانه ارزان بدانیم.

اسکیت‌های این دسته، از ویژگی‌های لازم برای اسکیت‌بازانی که درصدد آغاز اسکیت سواری و ارتقای مهارتشان هستند، برخوردارند. ساختار بهتر، جنس وینیل و چرخ‌های نرم‌تر و بادوام‌تر ازجمله خصوصیاتی هستند که این اسکیت‌ها را از محصولات رده پایین‌تر متمایز می‌سازند.

2. انتخاب سایز کفش اسکیت بچگانه

یکی از مهم‌ترین سؤالات والدین در ارتباط با خرید کفش اسکیت بچگانه ارزان، به انتخاب سایز کفش مربوط می‌شود. آیا باید کفشی هم‌اندازه با سایز فعلی پای کودک بخریم یا کفش‌هایی با سایز بزرگ‌تر را انتخاب کنیم؟

همان‌طور که گفتیم، کودکان و نوجوانان در سن رشد هستند. رشد آن‌ها می‌تواند این ذهنیت را ایجاد کند که خرید یک کفش یا لباس با سایز فعلی، شاید از نظر اقتصادی ایده خوبی نباشد. چون به دلیل سرعت رشد کودک، خیلی زود باید آن را کنار بگذاریم.

به‌عنوان یک قاعده کلی، حالت ایده‌آل این است که سایز کفش اسکیت با سایز پای کودک کاملاً متناسب باشد. در غیر این صورت، پاهای کودک با کفش‌های بزرگ «فیت» نمی‌شود و این امر از نظر ایمنی، مسئله‌ساز است.

برخی می‌پرسند آیا نمی‌شود کفش بزرگ‌تری خرید و با پوشاندن دو جفت جوراب، پای کودک را با  کفش هم‌اندازه کرد؟ پیشنهاد می‌کنیم این کار را انجام ندهید. جنب‌وجوش کودک با کفش اسکیت باعث تشدیدِ تعریقِ پاها می‌شود. در این حالت پوشیدن دو جفت جوراب، می‌تواند رطوبت و اصطکاک پاها را افزایش داده و باعث ایجاد تاول‌های پوستی دردناک شود.

دانستیم که شرط اول اسکیت سواری کودکان، فیت بودن اسکیت با پای آن‌هاست. ازآنجایی‌که کودکان به‌سرعت در حال رشد هستند، خرید اسکیت‌هایی با سایز ثابت باعث می‌شود مدت زیادی نتوانند از آن‌ها استفاده کنند. اما اخیراً سازندگان با عرضه اسکیت‌های قابل تنظیم این مشکل را حل کرده‌اند. بسیاری از اسکیت‌های قابل تنظیم طوری ساخته شده‌اند که می‌توان سایزشان تا 4 یا 5 شماره تغییر داد. درنتیجه با انتخاب آن‌ها دیگر نیاز نیست نگران کوچک شدن اسکیت برای فرزندتان باشید. قیمت اسکیت‌های قابل تنظیم طبیعتاً بیشتر از اسکیت‌های ثابت است؛ اما امکان استفاده طولانی‌مدت از آن‌ها ارزش پرداخت این هزینه اضافی را دارد.

سخن آخر

تسلط بر اسکیت سواری نیز مثل هر ورزش دیگری تا حد زیادی مستلزم دسترسی به وسیله اصلی و لوازم جانبی مناسب است. تحقیق درباره خرید کفش اسکیت بچگانه ارزان شاید کمی وقت‌گیر باشد؛ اما درنهایت پی می‌برید که کاملاً ارزش صرف این زمان را دارد.

در این مطلب ضمن مرور مزایای اسکیت سواری کودکان 2 معیار مهم را در خرید اسکیت بچگانه مورد بررسی قرار دادیم. البته برای انتخاب نهایی بهتر است متغیرهای بیشتری را در نظر بگیرید. مثلاً در خرید کفش اسکیت دخترانه ارزان، حتماً باید معیارهای متفاوتی را از خرید اسکیت پسرانه مورد توجه قرار داد. یکی دیگر از مهم‌ترین این متغیرها، شناخت انواع اسکیت بچگانه از نظر برند است که ما در مقاله‌ای دیگر به آن پرداخته‌ایم.

امیدواریم آنچه در این گفتار خواندید، بینش خوبی را نسبت به ضرورت و همین‌طور چگونگی خرید کفش اسکیت بچگانه ارزان برای شما عزیزان ایجاد کرده باشد.

دسته‌بندی