پشتیبانی 09356040365

راکت پینگ پنگ

کمی صبر کنید...

راهنمای خرید راکت پینگ پنگ 

شاید چینی‌ها غالب‌ترین بازیکنان تنیس روی میز امروزی در جهان باشند، اما آیا می‌دانستید که این ورزش برای اولین بار در دهه 1880 در انگلستان آغاز شد؟
امروزه برای بسیاری از بازیکنان معمولی، یک راکت پینگ پنگ آماده برای یک بازی تفریحی با دوستان شما مناسب است. با این حال، اگر می خواهید بازی خود را به سطح بعدی ببرید، یک راکت سفارشی می تواند تفاوت بین یک فقیر یا شاهزاده بودن پینگ پنگ را ایجاد کند.

راکت های آماده تنیس روی میز را می توان از همه فروشگاه های خوب ورزشی مانند اسپرت رول خریداری کرد.

از جمله راکت های با کیفیت و قیمت مناسب بازار ایران راكت دونيك که فروشگاه اسپرت رول با قیمت بسیار مناسب عرضه میکند.

راهنمای خرید راکت پینگ پنگ سفارشی

مرحله اول: تیغه و لاستیک خود را جداگانه خریداری کنید
با خرید جداگانه تیغه و لاستیک، کنترل زیادی روی مشخصات و جزئیات راکت خود به دست می آورید. اگر یک تیغه و یک لاستیک را با هم بخرید، ممکن است پیدا کردن ترکیب تیغه و لاستیک که مناسب سبک بازی شما باشد دشوار باشد.
مرحله دوم: انتخاب تیغه
فدراسیون بین المللی تنیس روی میز دستور می دهد که حداقل 85 درصد از تیغه ها باید از چوب طبیعی ساخته شده باشد. یک تیغه کامپوزیت می تواند شامل موادی مانند فیبر کربن، آرالیت یا الیاف شیشه باشد. و این بر عناصری مانند سرعت، ثبات، احساس توپ و چرخش تأثیر می گذارد.
به عنوان مثال، فیبر کربن به طور کلی برای سخت‌تر کردن تیغه و در نتیجه سریع‌تر کردن تیغه استفاده می‌شود و همچنین باعث می‌شود تیغه یک «نقطه شیرین» بزرگ‌تر داشته باشد.
تعداد لایه ها (یا لایه های) چوب نیز تفاوت ایجاد می کند. یک بازیکن تهاجمی معمولاً به دنبال تعداد لایه بالاتر است، در حالی که بازیکنان دفاعی دقیقا برعکس هستند. هنگامی که شک دارید، از افراط و تفریط خودداری کنید و احساس راحتی کنید که تفاوت برای همه به جز فعال ترین و با تجربه ترین بازیکنان سخت است.
وزن تیغه یکی دیگر از عوامل است. تیغه سبک تر، کمتر از 77 گرم، اغلب توسط بازیکنانی ترجیح داده می شود که بازی سریعی دارند و تمایل دارند نزدیک به بالای جدول بازی کنند، در حالی که تیغه های سنگین تر برای تولید چرخش و قدرت بیشتر استفاده می شود.
در نهایت دسته های مختلفی برای تیغه وجود دارد. رایج ترین دستگیره ها عبارتند از:
دسته تنیس روی میز
شعله ور
برای بازیکنان فورهند خوب است. بدون کاهش انعطاف پذیری تیغه را محکم می گیرد.
آناتومیک
مشابه دسته گشاد شده، به جز با برآمدگی در مرکز که متناسب با شکل دست شما باشد.
سر راست
برای بازیکنان بک هند و دفاعی خوب است. امکان استفاده فعال از مچ دست برای چرخاندن خفاش را فراهم می کند.
پنهولد
برای بازی هجومی قدرتمند خوب است. خفاش بین انگشت شست و سبابه گرفته می شود، شبیه به نگه داشتن قلم.
مرحله سوم: انتخاب لاستیک
ضخامت لاستیک بر چرخش، سرعت و کنترل توپ تأثیر می گذارد. اساساً دو نوع ضخامت وجود دارد:
1. اسفنج نازک (کمتر از 2.0 میلی متر): برای کنترل بهتر، اما سرعت کمتر.
2. اسفنج ضخیم (2.1 میلی متر و بالاتر): برای چرخش بیشتر، اما کنترل کمتر.
فراموش نکنید که برای هر دو طرف راکت به دو ورقه لاستیک نیاز دارید و باید آنها را به اندازه تیغه انتخابی خود برش دهید.
مرحله چهارم: از راکت خود مراقبت کنید
اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک کیف راکتی با کیفیت خوب بخرید (گاهی اوقات به عنوان روکش راکت نامیده می شود) تا آن را در آن نگهداری کنید. این کار باعث می شود از آسیب هایی مانند ریختن مایعات، کثیفی و نور خورشید در امان بماند.
یک رژیم تمیز کردن و نگهداری نیز توصیه می شود تا راکت شما در شرایط خوبی بماند. فقط یک پاک کردن خوب با آب ساده گهگاهی کار را انجام می دهد، زیرا قوانین اکنون مواد شیمیایی یا سایر اشکال درمان راکت های درون مسابقه را ممنوع می کنند.

دسته‌بندی