پشتیبانی 09121933405

کالای خواب

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:

همانطور كه مي دانيد انسانها يك سوم از عمر خود را در خواب به سر ميبرند.پس هزينه كردن براي داشتن خواب راحت ارزش بالايي دارد.براي داشتن خواب خوش و راحت در طبيعت نيازمند لوازم و وسايل خاصي خواهيد بود از جمله كيسه خواب،زير انداز،بالش،چادر و ... كه براي بالا بردن دانش شما در نحوه انتخاب و استفاده اين وسايل صحبت خواهيم كرد.

چادر

چادر ها در ابعاد و پوشش هاي مختلفي طراحي و توليد مي شوند.بسته به تعداد نفرات چادر ها از يك نفره تا  چند نفره گروهي با انواع پوشش كتان،پلاستيك و ... ساخته مي شوند.براي كوهنوردان وزن چادر از اهميت بالايي برخوردار است زيرا كوهنوردان وظيفه حمل چادر را با كوله پشتي خود دارند.در طرف مقابل وزن چادر براي دوستاني كه آفرود مي كنند چندان اهميت ندارد چرا كه چادر با خودرو حمل مي شود.در رابطه با ميزاي اشغال فضا،حجم و اندازه چادر ها هم براي كوهنوردان و هم براي آفرودر ها اهميت دارد.از ويژگي هاي چادر ها مي توان به وزن،حجم،ضد آبي و ضد پارگي نام برد.

چادر از شما در برابر باد و سرما و حشرات محافظت مي كند.


كيسه خواب

كيسه خواب ها در اندازه هاي يك و دو نفره و سايز هاي اسمال تا لارج توليد مي شوند كه هر كدام با توجه به متريال به كار رفته در آن ها از  ويژگي هاي خاصي برخوردار هستند.اهميت كيسه خواب در حفظ دماي بدن است.كيسه خواب ها در دو نوع پر و الياف در بازار موجود هستند كه هركدام با توجه به ميزان تراكم مختلف براي دما هاي خاص انتخاب مي شوند.كيسه خواب هاي پر از وزن و حجم كمتري نسبت به كيسه خواب هاي الياف برخوردار هستند ولي نگهداري و شستشوي آنها  به نسبت كيسه خواب الياف كمي دشوار است.معمولا روي كيسه خواب ها 3 دما نوشته مي شود كه دماي كامفورت براي راحتي بانوان و دماي ليميت براي راحتي آقايان و دماي اكستريم براي حفاظت از جان شما تا 1 ساعت است.

بالش

بالش وسیله ای است که در اشکال مختلف از جمله چهار گوش و گرد و هلالی و ... و مدل های مختلف از جمله بادی،اسفنجی و ... در بازار موجود است.حتما در انتخاب بالش مناسب دقت بفرمایید زیرا بالش با کیفیت خواب شما رابطه مستقیم دارد.

بالش مناسب علاوه بر اینکه بر راحتی خواب شما تاثیر می گذارد از گردن و ستون فقرات شما نیز محافظت می کند.در واقع بالش نا مناسب با برهم زدن فرم ستون فقرات و قرار گیری صحیح گردن می تواند علاوه بر گردن درد باعث انسداد مجرای تنفسی بشود که این دو فاکتور مقدمه خواب بد را برای شما فراهم می کنند.

پیشنهاد می کنیم بالش را بر اساس نو خوابیدن خودتون انتخاب کنید.افرادی که حالت جنینی می خوابند بهتر است از بالش با ارتفاع بیشتر استفاده کنند که فاصله بین گردن و انتهای کتف را پر کند.افرادی که به پشت می خوابند بهتر است از بالش با ارتفاع کمتر استفاده کنند.افرادی که دمر می خوابند از بالش با ارتفاع خیلی کم استفاده کنند بهتر است.

بالش هایی که در برنامه های کوهنوردی و کمپینگ استفاده می شوند اغلب بادی هستند که میتوان با توجه به نوع خوابیدن ارتفاع بالش را از طریق کم و زیاد کردن باد داخل بالش تنظیم کرد و از مزایای بالش بادی راحتی در حمل و نقل بخاطر اشغال فضای کم است.

در برخی موارد بالش ها اسفنجی هستند که این بالش ها در عین گران بودن راحتی خواب بیشتری نیز دارند اما نیاز به فضای بیشتری برای حمل و نقل دارند.

 زير انداز

زير انداز ها در ابعاد و پارچه هاي مختلفي توليد مي شوند.در انتخاب صحيح زير انداز بايد به ويژگي هايي نظير وزن،حجم،ضد آبي و ضد پارگي توجه كرد.