پشتیبانی 09356040365

كفش طبيعتگردي

کمی صبر کنید...

براي خريد كفش ساحلي و طبيعتگردي حتما اين مقاله را با دقت مطالعه كنيد و با خيال راحت با ارزانترين قيمت كفش ساحلي خود را از فروشگاه اسپرت رول با ضمانت اصالت كالا خريداري كنيد 

انواع كفش كوهنوردي و طبيعت گردي

كفش هايكينگ يا پياده روي :  كفش هاي پياده روي معمولا داراي ساق كوتاه است و زيره نسبتا انعطاف پذيرتري نسبت به بقيه كفش هاي كوهنوردي دارد كه مناسب پياده روي در مسير هاي هوار بدون وجود سنگ و صخره است.ظاهر اين نوع كفش شباهت زيادي به كفش كتاني دارد و ميتوانند از چرم،پلاستيك،گورتكس و رابر توليد شده باشند و ضد آب باشند.براي مثال اين نوع كفش مناسب مسير كوهنوردي توچال است.

كفش تركينگ يا پوتين پياده روي: اين كفش به نسبت كفش هايكينگ از مقاومت بالاتري برخوردار است و معمولا ساق بلند هستند كه ميتواند از مچ پا به خوبي محافظت كند.كفي اين نوع كفش مناسب با وزن شما به همراه كوله پشتي است كه براي يك پياده روي يك روزه حتي در مسير هاي سنگي و صخره اي بسيار مناسب است.براي مثال در مسير كوهنوردي دركه مي توانيد از اين نوع كفش ها استفاده كنيد.

كفش بك پكينگ يا كوله كشي : اين نوع كفش مناسب پياده روي هاي چند روزه به همراه كوله پشتي هستند و در هر نوع مسير هموار يا سنگي و صخره اي مناسب است و با ساق بلند از مچ پا محافظت مي كند و در مقايسه با دو نوع قبل كمي سخت تر و سنگين تر هستند و ميتوانند در شرايط آب و هوايي سخت تر مقاومت بالايي داشته باشند.

كفش كوهنوردي سنگين : اين نوع كفش ها از وزن بالاتري نسبت به سه نوع كفش قبلي برخوردار هستند و همينطور مقاومت به مراتب بالاتري نسبت به كفش هاي بك پكينگ و تركينگ دارند.از اين نوع كفش براي ارتفاعات بالا مثلا بالاي 4000 متر استفاده مي شود و از ويژگي اين كفش ها زيره سخت و قابليت نصب كرامپون است كه براي مسيرهاي برفي و يخي طراحي شده اند.


صندل :

از صندل ها براي هايكينگ و پاده روي در مسير رودخانه مي توانيد استفاده كنيد.در رودخانه هايي كه مسير سنگي دارند از صندل با رويه تقويت شده استفاده كنيد.

كفش ساحلي :

همانطور كه از نام اين كفش پيداست،از آنها در ساحل و رودخانه و در كل مسير هايي كه آب در جريان است استفاده مي شود.معمولا در قسمت كفي كفش سوراخهايي جهت تخليه آب تعبيه شده است.


براي انتخاب كفش كوهنوردي و ساحلي مناسب به نكات زير توجه كنيد

  • در ساعات پاياني روز ( عصر به بعد ) براي خريد كفش اقدام كنيد زيرا سايز پا با توجه به فعاليت در طي روز كمي بزرگتر مي شود.
  • اگر بنا به دليلي مجبور به استفاده از كفي مخصوصي هستيد (مانند كفي مخصوص افرادي كه كف پاي صاف دارند) حتما در هنگام خريد كفش كفي مخصوص خود را به همراه داشته باشيد
  • كفش را مناسب با برنامه اي كه معمولا داريد انتخاب كنيد.(هايكينگ،تركينگ،بك پكينگ و . . .)
  • در هنگام خريد كفش حتما جوراب مناسب فصلي كه مي خواهيد از كفش استفاده كنيد به همراه داشته باشيد.
  • كفش كوهنوردي را نيم تا يك سايز بزرگتر انتخاب كنيد كه در سراشيبي به ناخن پا آسيب نزند.

دسته‌بندی