1 ) MARMOT

برند مارموت بخاطر لاوزم و تجحيزات كمپينگ و كوهنوردي و همينطور پوشاك در دنيا شناخته شده است.مارموت توليد لوازم و تجحيزات ورزشهاي فضاي باز و فعاليت هاي تفريحي را از سال 1974 آغاز كرد.

آقاي تام بويس به همراه 2 دانشجو از كاليفرنيا به نام هاي ديويد هانتلي و اريك رينولدز برند مارموت را در كولورادو تاسيس كرد كه هدف اصلي شركت توليد تجحيزات كوهنوردي بود.

از جمله مواد مورد استفاده برای توسعه چادرهای مسافرتی نایلون و پلی استر است ، در حالی که برای تجهیزات و لباس های مختلف ، بیشترین فناوری مورد استفاده Gore-Tex است که "تنفس پذير است" و در عین حال ضد آب است.

چادرهاي كمپينگ مارموت به خاطر كيفيت و اطمينان بالا و احترام به محيط زيست بسيار شناخته شده هستند.

2 ) BLACK DIAMOND

كمپاني بلك دايموند به خاطر توليد محصولات و  تجحيزات تخصصي در ضمينه اسكي و كوهنوردي و صخره نوردي مشهور است.اين كمپاني در سال 1989 در كشور آمريكا تاسيس شد.

در مورد تولید چادرهای کمپینگ ، آنهایی که از برند Black Diamond هستند حتی در شرایط سخت آب و هوایی بسیار مقاوم هستند و به شما این امکان را می دهند تا از خود در برابر سرما ، باد یا باران شدید محافظت کنید.

مونتاژ ساده ، موادی که با آنها چادر هاي بلك دايموند ساخته می شوند عمدتا نایلون و پلی استر هستند. نمونه چادر این شرکت چادر بمب شلتر است.

3 ) Mountain Hardwear

اين كمپاني در سال 1993 در ریچموند ، کالیفرنیا تأسیس شد و در طول این سالها به دلیل تولید پوشاک كوهنوردي و كمپينگ و تجهیزات ورزشی برای اسکی ، پیاده روی و کوهنوردی شهرت زیادی پیدا کرد.

چادرهای مسافرتی آن نه تنها بسیار مقاوم هستند و به شما این امکان را می دهند که خود را از شرایط نامساعد جوی در امان نگه دارید ، بلکه ضد آب هستند و با توجه به همه جزئیات ساخته شده اند. در واقع ، هر عنصر برای افزایش سطح راحتی مصرف کننده طراحی شده است و کیفیت همیشه در سطوح بالا قرار دارد.

در مورد مواد ، بیشترین استفاده از نایلون است. چادری که ویژگی های بالا را دارد ، مدل Nimbus UL است.

4 ) THE NORTH FACE

North Face یک نام تجاری آمریکایی است که در سال 1964 توسط داگلاس تامپکینز متخصص محیط زیست تاسیس شد و امروزه یک مارک معروف است که لباس و تجهیزات ورزشی برای کوهنوردی ، اسکی و سایر ورزشهایی را که در محیط های کوهستانی انجام می شود تولید می کند.

كمپاني نورث فيس معروف است زیرا محصولات آن اغلب توسط ورزشکاران و افراد مشهور استفاده می شود. از جمله مواد اصلی این نام تجاری می توان به نایلون ، پلی استر ، غشاء FUTURELIGHT، اشاره کرد ، در حالی که در میان مهمترین فناوری ها Gore-Tex® و DryVent وجود دارد که ضد آب و تنفس عالی را تضمین می کند.

يكي از مدل هاي چادر هاي كمپاني نورث فيس چادر کمپینگ The North Face Wawona 4P است كه راه اندازی بسیار ساده ، اما با کیفیت بالا و بسیار مقاوم ساخته شده است.

5 ) JACK WOLFSKIN

برند جک ولفسکین در سال 1981 در آلمان متولد شد و یک شرکت بسیار معروف برای تولید تجهیزات ورزشهاي در فضای باز مانند اسکی ، کوهنوردی ، پیاده روی و موارد دیگر است.

این برند که به دلیل چادرهای مسافرتی نیز معروف است ، به جزئیات بسیار توجه می کند و محصولات با کیفیت بالا را ارائه می دهد.

در میان پرکاربردترین مواد برای چادر ، پلی استر و انواع مختلف آن وجود دارد ، مانند پلی استر 75D ، که بسیار سریع خشک می شود و در برابر اشعه خورشید مقاومت می کند.در مرحله بعد ، پلی استر قابل تنفس 68D برای پارچه داخلی و HYDROFILM POLYESTER 210D برای پارچه ورقه ای.

نمونه ای که با ویژگی های اصلی چادرهای کمپینگ این شرکت همراه است ، چادر Travel Lodge RT است.