پاسخ کامل به سوال کدام برند اسکیت بهتر است؟

اگر قصد خرید اسکیت را دارید قطعا با این سوال که" کدام برند اسکیت بهتر است" مواجه شدید. با توجه به رقابتی شدن تولید کننده های کفش اسکیت پاسخ به سوال کدام برند اسکیت بهتر است مقداری دشوار تر از گذشته شده است. 

پادکست را گوش دهید

در این مطلب قصد داریم تا با توضیحات کامل و جامع سوال شما مبنی بر اینکه کدام برند اسکیت بهتر است را برطرف کنیم.

اسکیت که زمانی ورزشی کاملا ناشناس بود، امروزه یکی از ورزش های محبوب در بین جوانان است. قبل از به وجود آمدن اسکیت به شکل امروزی، اسکیت روی یخ رواج داشت و طرفداران بسیاری نیز در فصل زمستان داشت. در قرن هجدهم فردی در اروپا که علاقه زیادی به اسکیت روی یخ داشت، به این فکر کرد تا بتواند در فصول گرم سال نیز اسکیت سواری کند. همین موضوع باعث شد تا تلاش هایی در این زمینه انجام دهد و در نهایت با قرار دادن چرخ در زیر کفش های خود و ایجاد یک محور اولین کفش اسکیت که بتوان روی آسفالت و مکان های غیر یخی از آن استفاده کرد را ابداع نمود. اولین کفش های اسکیت ابداع شده به شکل امروزی نبوده و مشکلات بسیاری مانند قفل شدگی و در رفتگی چرخ ها، سنگین بودن وزن کفش، لقی کفش نسبت به محور و صفحه اصلی و شکستگی محور اصلی وجود داشت.


سرگذشت برند های اسکیت خطی و بررسی این که کدام برند اسکیت بهتر است


از آن زمان تا حدود قرن نوزده اسکیت همچنان در گمنامی ماند اما پس از آن با اولین ثبت اختراع رسمی، اولین تغییرات در کفش اسکیت داده شد، اما مشکلات اساسی آن مانند کمبود قدرت مانور و تغییر جهت همچنان باقی مانده بود. پس از آن که راهی برای بهبود اسکیت هایی که چرخ های آن در یک خط بود پیدا نشد، کم کم نوع دیگری از اسکیت هایی با چهار چرخ رواج یافت که به اسکیت غلتکی معروف شد. این نوع اسکیت ها دارای تفاوت هایی با اسکیت های خطی بودند، از بارزترین تفاوت بین این دو میتوان به نحوه قرارگیری و شکل چرخ ها اشاره کرد. شکل چرخ ها در اسکیت غلتکی به صورت استوانه بوده درحالیکه چرخ ها در اسکیت خطی به صورت دایره میباشد. همچنین نحوه قرارگیری چرخ ها در اسکیت خطی به صورت پشت سر هم و در یک جهت میباشند ولی در اسکیت های غلتکی چرخ ها به صورت دو چرخ در عقب و دو چرخ در جلو میباشند.

پادکست را گوش دهید

اما پس از آن که تغییرات اساسی در کفش های اسکیت خطی انجام شد، عملکرد آن مانند سهولت تغییر جهت و راحتی استفاده از آن، به طور چشمگیری افزایش یافت. این موضوع باعث شد تا محبوبیت اسکیت های خطی به طرز چشمگیری افزایش یابد و به حدی رسید که 

در مسابقات المپیک نیز رشته های مختلفی برای آن تشکیل شد.

اسکیت رولر بلید

پس از آن که یکی از بازیکنان هاکی در کشور ایالات متحده به لیگ های درجه یک اسکیت روی یخ رسید، ایده ای به ذهنش خطور کرد که این ایده مبنی بر تمرین اسکیت خارج از یخ و آموزش هاکی حتی در فصول گرم سال بود. اون پس از تحقیق و انجام آزمایش های زیاد در اواخر دهه 70 میلادی قرن بیستم توانستند به نوع جدید از کفش های اسکیت دست پیدا کنند. چندی بعد او به همراه برادرش شرکت رولر بلید را تاسیس کردند و با همین نام تجاری کفش های اسکیت خطی خود را روانه بازار کردند. پس از موفقیت بی نظیر آن ها در مدت کم، سرمایه گذاران حاضر به سرمایه گذاری در این شرکت نمودند.

پادکست را گوش دهید

این شرکت که ابتدا بسیاری از میزان فروش خود را در حوزه کفش های اسکیت روی یخ داشت، پس از طی فراز و نشیب زیاد در اعضای اصلی خود، تصمیم گرفتند تا با ترویج به اسکیت های چهار چرخ خود آن را به عنوان یک ورزش کاملا جدا و رقیب اسکیت روی یخ معرفی کنند. همچنین روش هایی نوین بازاریابی که توسط اعضای جدید شرکت به کار گرفته شد باعث شد تا پس از مدت کوتاه نه تنها ارزش شرکت را به میلیون ها دلار برساند، بلکه بتواند محصولات خود را به کشور های مختلف صادر کند.پس از چند دهه فعالیت در حوزه تولید کفش های اسکیت، هنوز کفش اسکیت های رولر بلید در دنیا در رتبه اول قرار دارند و همواره طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارند


جهت مشاهده محصولات اسکیت رولر بلید اینجا کلیک کنید


 اسکیت گالکسی


اکنون پس از گذشت چندین دهه از رواج پیدا کردن کفش های اسکیت در دنیا و به خصوص ایران، برند های مختلفی در این حوزه مشغول به فعالیت هستند، اما تنها چند برند محدود هستند که کیفیت و استاندارد های لازم در سطح بین الملل دارا میباشند. اسکیت گالکسی با دارا بودن بالاترین کیفیت و استاندارد های بین المللی، به صورت کاملا سفارشی تولید میشود. 

نمایندگی انحصاری این برند تنها در کل ایران تنها تحت اختیار فروشگاه اسپورت رول میباشد. شما میتوانید اسکیت های گالکسی را به بهترین قیمت و کیفیتی همپای برند هایی مانند رولر بلید از فروشگاه اسپورت رول تهیه کنید.

جهت مشاهده محصولات اسکیت گالکسی اینجا کلیک کنید


روسز


این شرکت ایتالیایی در اواسط قرن بیستم در شهر معروف مونتبلونا ایتالیا توسط موسسان ایتالیایی خود تاسیس شد. این شرکت مشغول به تولید کفش به خصوص کفش های چرمی بود اما در اواخر دهه 70 میلادی این شرکت رویکرد جدیدی را اتخاذ کرد و شروع به تولید کفش های اسکی و کفش اسکیت روی یخ نمود. این موضوع باعث انقلاب و تحولی عظیم در شرکت روسز شد.

 این موضوع و همچنین شروع به فعالیت چندین شرکت دیگر در حوزه کفش های ورزشی باعث شد تا مونتبلونا به پایتخت کفش های ورزشی جهان تبدیل شود. هم اکنون نیز این شرکت با تولید کفش های اسکیت خطی در زمره تولید کننده های کفش های اسکیت خطی مرغوب مانند رولر بلید و گالکسی قرار گیرد.

جهت مشاهده محصولات اسکیت روسز اینجا کلیک کنید


نتیجه گیری

پادکست را گوش دهید
اگر قصد خرید اسکیت را دارید و سوالاتی از قبیل اینکه کدام برند اسکیت بهتر است برای شما به وجود آمده باشد، قبل از هر اقدامی ابتدا اصالت فروشگاه را بررسی نموده و سپس تلاش کنید تا از برند های مطرح و مرغوب کفش اسکیت را تهیه کنید زیرا در صورت استفاده از کفش های اسکیت نامرغوب، ضرر های متعددی مانند مشکلات کمر و زانو در آینده گریبانگیر شما خواهد شد.