این راهنما به شما نشان می دهد که چگونه با استفاده از دو روش بسیار موثر، اسکیت برد خود را در کمترین زمان تمیز کنید!
در میان انبوهی از مزایای دیگر، تمیز نگه داشتن تخته اسکیت برد استفاده از آن را طولانی تر می کند و از شما در برابر حوادث ناگوار که می تواند برای ایمنی شما مضر باشد محافظت می کند.

۱- چگونه عرشه اسکیت خود را با برس سیمی تمیز کنید.

آنچه شما نیاز دارید :
آدامس و  برس سیمی
این مواد مقرون به صرفه، آسان برای استفاده، و به طور گسترده در فروشگاه های اسکیت و فروشگاه های سخت افزار در دسترس هستند. هنگام استفاده از آدامس با برس سیمی، گرد و غبار، کثیفی و لکه های سخت را به خوبی از بین می برد.
با دنبال کردن مراحل زیر، نحوه تمیز کردن تخته اسکیت برد را به روش صحیح یاد بگیرید:
مرحله 1: نوع مناسب برس سیمی را انتخاب کنید

تمیز کردن اسکیت برد با برس سیمی

برای دستیابی به بهترین نتیجه، برس سیمی را انتخاب کنید که نرم است اما دارای موهای محکم است. اطمینان حاصل کنید که موها خیلی تیز نباشند زیرا ممکن است باعث پاره شدن نوار چسب شما شود. یک برس کوچک کارآمدتر عمل می کند و دقت بی نظیری را هنگام تمیز کردن فضاها و شکاف های تنگ ارائه می دهد.
مرحله 2: نوار چسب را برس بزنید


با مسواک زدن انتهای تخته خود شروع کنید و با ضربات سریع و در عین حال محکم مسیر خود را طی کنید. مراقب باشید که برس را بیش از حد فشار ندهید تا از پاره شدن و جدا شدن نوار چسب خود جلوگیری کنید.

مرحله 3: از شر کثیفی و باقی مانده های اضافی خلاص شوید
اسکیت برد خود را با آب تمیز کنید
مقداری از آدامس خود را با استفاده از ضربه های بلند و سفت به صورت طولی روی نوار چسب بمالید. مانند زمانی که از پاک کن استفاده می کنید، با دقت حرکت کنید تا کل سطح تخته خود را به خوبی بپوشانید. در نهایت، مقدار اضافی آن را با دقت و به طور کامل پاک کنید.

چگونه عرشه اسکیت خود را با مواد در خانه تمیز کنید

اگر ترجیح می دهید با مواد تمیزکننده ای که از قبل در خانه دارید کار کنید، خوش شانس هستید! با کمک این راهنما این کار را خودتان انجام دهید.
آنچه شما نیاز دارید:
یک مسواک محکم با برس های محکم
صابون مایع یا مواد شوینده
حوض یا کاسه
اب
پارچه خشک کن یا پارچه میکروفیبر
پارچه خشک کن یا پارچه میکروفیبر
آدامس (اختیاری)
اغلب اوقات، این مواد به راحتی و بدون هزینه اضافی در خانه در دسترس هستند. علاوه بر این، این یک راه عالی برای بازیافت مسواک قدیمی و ضربه خورده ای است که مدت زیادی آن را نگه داشته اید!

** قیمت اسکیت برد**
اگر تصمیم بگیرید که از همین الان شروع به تمیز کردن تخته خود کنید، کاملاً می توانید! اگر به زودی باید بیرون بروید اما اسکیت برد شما نیاز مبرمی به تمیز کردن دارد، این روش عالی است. برای انجام کار مراحل ذکر شده در اینجا را دنبال کنید:

مرحله 1: تمام مواد مورد نیاز خود را جمع آوری کنید
تمام مواد مورد نیاز خود را از قبل آماده کنید تا آنها را در دسترس قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که حوضچه و برس شما هر دو تمیز و عاری از گرد و غبار یا زباله هستند. اسکیت بورد خود را در محل کار خود قرار دهید. اطمینان از روشن بودن و تهویه مناسب منطقه نیز به شما کمک می کند.

مرحله 2: محلول آب و صابون خود را درست کنید
حوضچه خود را با آب لوله کشی پر کنید، مطمئن شوید که آب تمیز و عاری از زباله است. صابون مایع یا مواد شوینده خود را داخل آن بریزید و خوب هم بزنید، مراقب باشید زیاد نریزید. اطمینان حاصل کنید که صابون کاملاً حل شده و به خوبی مخلوط شده است.

مرحله 3: برس خود را در محلول فرو کنید
سر مسواک را کاملا در محلول فرو کنید و بگذارید کمی خیس بخورد. اطمینان حاصل کنید که سر برس آنقدر کثیف نیست، بلکه به اندازه کافی خیس برای کار کردن است. قبل از استفاده از برس برای تمیز کردن تخته، آب و صابون اضافی را تکان دهید.

مرحله 4: تخته خود را تمیز کنید
با مسواک زدن انتهای تخته خود و طی کردن مسیر خود در طول شروع کنید. وقت خود را صرف تمیز کردن قسمت هایی کنید که کثیفی بیشتری در آن جمع شده است، اما به خاطر داشته باشید که برای جلوگیری از پاره شدن نوار چسب و جدا شدن شن، فشار زیادی را فشار ندهید. برس خود را در بین شستشو یا به محض اینکه خیلی کثیف شد در محلول بشویید.

مرحله 5: تخته خود را خشک کنید
به محض اینکه تمیز کردن تخته خود را تمام کردید، مهم است که فوراً آن را خشک کنید. با استفاده از یک پارچه خشک یا یک پارچه میکروفیبر، سطح را به آرامی بکشید تا آب و رطوبت اضافی جذب شود. پارچه را تا کنید و در صورت لزوم از طرف دیگر استفاده کنید. قسمت زیرین تخته خود را بررسی کنید و آنجا را نیز خشک کنید.

مرحله 6: تخته خود را هوادهی کنید
هوادهی تخته اسکیت بورد خود در یک منطقه با کمک هوا، خشک کنید. حداقل 2 ساعت بگذارید تا کاملا خشک شود. هرگز ایده خوبی نیست که اسکیت بورد خود را در حالی که هنوز کمی خیس است سوار شوید.

مرحله 7: آلودگی اضافی را با آدامس گرفتن پاک کنید
در حالی که کاملا اختیاری است، به کمک آدامس از شر آلودگی اضافی که ممکن است در حین شستشو باقی مانده باشد خلاص می شوید. آن را با استفاده از ضربه های بلند و محکم به صورت طولی روی نوار چسب خود بمالید، سپس محصول اضافی را با برس پاک کنید. این مرحله اضافی باعث می شود که تخته شما جدید به نظر برسد!

**اسکیت برد المنت**

نتیجه

در حالی که تمیز کردن اسکیت بورد یک کار غیر ضروری به نظر می رسد، اما تفاوت زیادی در ظاهر و عملکرد آن ایجاد می کند. دانستن اینکه چگونه تخته اسکیت برد خود را تمیز کنید، عمر آن را نیز طولانی تر می کند.

 به سادگی مراحل ذکر شده در این راهنما را دنبال کنید و تخته خود را حداقل هر 2 ماه یک بار تمیز کنید. اگر این پست را مفید دیدید، آن را با سایر علاقه مندان به اسکیت بورد که می شناسید و می توانند از کمک استفاده کنند، به اشتراک بگذارید.
منبع