تناسب اندام به معنای حفظ تناسب اندام و سلامتی بدون توجه به سن شماست. موضوع سبک زندگی بی تحرک به طرز چشمگیری امروزه آشکار شده. در اسپرت رول، ما این را درک می کنیم، و به همین دلیل است که ما نه تنها تجهیزات ورزشی، بلکه تجهیزات بدنسازی را نیز برای شما به ارمغان می آوریم. دنیای تناسب اندام و ورزش روزانه با روندها و روال های جدیدی که هر روز در حال ظهور است در حال تغییر است. انسان معمولی در حال یافتن راه هایی برای گنجاندن یک روال تناسب اندام در سبک زندگی روزمره خود به شیوه ای سرگرم کننده و خلاقانه است. ترامپولین بخش بزرگی از این نوآوری است. چیزی که قبلا فقط به عنوان یک بازی سرگرم کننده برای بچه ها تصور می شد، به تجهیزات ورزشی ضروری برای بزرگسالان تبدیل شده است.
ترامپولین شامل یک ورقه پارچه ای محکم است که توسط فنرها به یک قاب متصل می شود. از آن به عنوان سکوی پرشی و همچنین به عنوان محل فرود هنگام انجام حرکات آکروباتیک یا ژیمناستیک استفاده می شود. بسیاری از کارشناسان و مربیان تناسب اندام موافق هستند و مزایای تمرین ترامپولین برای بزرگسالان را نشان داده اند. آنها در همه شکل ها و اندازه ها برای هر گروه سنی و هر نوع هدفی وجود دارند - ترامپولین کودکان، ترامپولین بزرگسالان، ترامپولین خانگی و ترامپولین در فضای باز وجود دارد. در وب‌سایت اسپرت رول، می‌توانید ترامپولین‌هایی را برای فروش بیابید که می‌توانند به راحتی در محل شما تحویل داده شوند.

مزایای استفاده از ترامپولین ورزشی

به گفته متخصصان، پریدن به طور کلی به افزایش تراکم استخوان و جلوگیری از پوکی استخوان، تقویت عضلات بدن، بهبود هضم، افزایش ظرفیت ریه و بهبود وضعیت بدن کمک می کند. پریدن روی ترامپولین فواید زیادی برای سلامتی دارد. تعادل، هماهنگی، قدرت عضلانی، قدرت مرکزی، متابولیسم و سلامت قلب و عروق را بهبود می بخشد. پریدن منظم روی ترامپولین منجر به بهبود تناسب اندام می شود. حتی برای بچه ها، پریدن روی ترامپولین بیش از یک فعالیت سرگرم کننده است، آنها را فعال نگه می دارد. با افزایش سرعت تعداد پارک ها و فضاهای باز، ترامپولین های خانگی گزینه بسیار خوبی هستند. اسپرت رول طیف گسترده ای از قیمت ها و کیفیت های ترامپولین را برای انتخاب به شما ارائه می دهد.

تمرینات پرش با ترامپولین

بهترین شکل تمرین پرش با ترامپولین ریباند است. این یک تمرین قلبی عروقی است که معمولاً روی یک ترامپولین کوچک یا مینی انجام می شود. این ترامپولین‌ها همچنین سفت‌تر هستند و جهش بهتری نسبت به ترامپولین‌های بزرگ‌تر و فضای باز دارند. آنها شدت بالایی دارند و فرد می تواند تنها در 30 دقیقه عرق خوبی داشته باشد. ریباند روی کل بدن، به ویژه عضلات مرکزی بدن، ساق پا، باسن و عضلات پشت تاثیر می گذارد. سیستم لنفاوی را برای دفع سموم تحریک می کند، مهارت های حرکتی را بهبود می بخشد و اضطراب ذهنی را تسکین می دهد.
سایر تمرین‌هایی که می‌توان روی ترامپولین انجام داد عبارتند از: پرش‌های کف لگن، جک‌های پرش، پرش با تاک، پرش اسکات، افتادن روی صندلی، پرش تک پا، پرش با جعبه و بسیاری دیگر.

برای مشاهده لیست قیمت ترامپولین کلیک کنید.
سوالات متداول (سوالات متداول)Q1. بهترین نوع ترامپولین برای خرید کدام است؟
نوع ترامپولینی که باید بخرید بستگی به نوع فعالیت، جایی که آن را قرار می دهید و برای چه کسی می خرید بستگی دارد. یک ترامپولین خانگی وجود دارد که به طور دائم در زمین ثابت می شود. اگر یک حیاط خلوت یا یک تراس بزرگ دارید، این عالی است. با این حال، اگر فضای محدودی دارید، فضاهای روی زمین بهترین هستند زیرا می توان آنها را جابجا کرد. اینها در اندازه های کوچک نیز هستند، فقط برای تمرینات و تمرینات شدید.
ترامپولین هایی با توری های ایمنی محصور نیز وجود دارد که برای تمرینات مبتدی و کودکان مناسب است. این تضمین می کند که شما یا فرزندتان از لبه سقوط نکند، زیرا حفظ تعادل در روزهای اولیه می تواند مشکل باشد.
Q2. محدودیت سنی پرش با ترامپولین چه سنی است؟
سن خاصی نداره تقریباً هر کسی که با سایر بیماری های جسمی محدود نشده باشد، می تواند روی ترامپولین بپرد. اما باید مراقب بود که چه کسی از کدام نوع می پرد. یک بچه نباید برای بزرگسالان و تمرینات هاردکور روی ترامپولین بپرد، در حالی که یک بزرگسال نباید از اندازه بچه استفاده کند.
Q3. ترامپولین مربعی بهتر است یا گرد؟
ترامپولین مربع و گرد هر دو مزایا و معایب خود را دارند. شکل گرد برای یک مبتدی یا بچه ایمن تر است، زیرا وقتی فرد می پرد و به عقب فرود می آید، از وسط باز می گردد. اما برای یک مربع شکل، فرد باید روی بدن خود کنترل داشته باشد و تعادل خوبی داشته باشد.
Q4. آیا پریدن روی ترامپولین می تواند به کاهش وزن کمک کند؟
بله، کاهش وزن با پریدن روی ترامپولین امکان پذیر است. پرش کل بدن را تحت تأثیر قرار می دهد و باعث تعریق شدید می شود که به کاهش تدریجی وزن کمک می کند. اما ورزش باید روزانه ادامه یابد تا نتیجه مثبتی مشاهده شود.
اسپرت رول در تلاش است تا بهترین و آخرین روندها در ترامپولین مجهز به فناوری به روز را برای شما به ارمغان بیاورد. برای کیفیت استثنایی با قیمت های مقرون به صرفه به وب سایت آنلاین یا نزدیکترین فروشگاه خود مراجعه کنید.