لباس شنا مناسب چیست؟

در ابتدایی ترین سطح، لباس شنا مناسب هر لباسی است که به طور خاص برای رفتن در آب طراحی شده باشد.
این به طور معمول به این معنی است که از موادی ساخته شده است که به آن اجازه می دهد وزن سبکی داشته باشد (زیرا آب زیادی را جذب نمی کند)، سریع خشک می شود و با استفاده از مواد شیمیایی و نور آسیب نمی بیند. لباس شنای مناسب می تواند هر چیزی باشد، بسته به حس سبک شما. برای مردان، معمولاً لباس شنایی به عنوان شلوار شنایی یا لباس شنا تفریحی و برای شناوری رقابتی و برای زنان، بیکینی، لباس شنا، لباس شنا یک‌تکه و دو‌تکه و سایر گزینه‌ها وجود دارد. زنان گزینه های بیشتری از بیکینی گرفته تا مایو شنا زنانه، یک تکه و دو تکه و غیره دارند.

این از چه چیزی ساخته شده است؟

لباس شنا معمولاً از یکی از دو گزینه ساخته می شود:

  1. ترکیبات کامپوزیت نایلونی
  2. ترکیبات کامپوزیت پلی استر

ممکن است مایوهایی پیدا کنید که ممکن است از پنبه یا مواد دیگر استفاده کنند، اما اینها رایج ترین انواع هستند زیرا:

  • وقتی در آب خیس می شوند به خوبی کش می آیند
  • آنها برای پوست نرم و ملایم هستند
  • آنها حتی در هنگام ورزش های آبی با دوام هستند
  • آنها به سرعت خشک می شوند
  • آنها می توانند در برابر مواد شیمیایی موجود در آب و اشعه UV خورشید مقاوم باشند

اگر از مایو شنا استفاده نکنید چه اتفاقی برای بدن شما می افتد؟

شنا کردن بدون لباس شنای مناسب لزوماً اشکالی ندارد - شما به طور جادویی آتش نمی‌گیرید فقط به این دلیل که تابلوی استخر می‌گوید باید لباس شنای مناسب بپوشید.

با این حال، هنگام شنا در استخرها و آب های طبیعی، نه تنها برای بدن خود بلکه برای همه افراد، همیشه باید مایو بپوشید. فوری‌ترین اتفاقی که هنگام شنا با لباس‌های خیابانی می‌افتد این است که بدن شما می‌تواند در اثر مالش پارچه‌های غرقابی که به پوستتان می‌زند، جوش ایجاد کند. مواد شیمیایی و مواد معدنی موجود در آبی که اکنون در لباس شما وجود دارد، بیشتر احتمال دارد پوست شما را نیز خشک کند، که می تواند منجر به شیوع آکنه شود.

لباس‌های خیابانی نیز می‌توانند میکروب‌هایی روی آن‌ها داشته باشند که در صورت شنا کردن، به بیماری‌های منتقله از آب تبدیل می‌شوند. اگر پاتوژن های کافی وارد بدن شما شوند، این می تواند شما و دیگران را به شدت بیمار کند.

بهترین مایو را از کجا می توان خرید؟

بهترین لباس شنا یک موضوع ذهنی است زیرا هرکسی در لباس شنای خود به دنبال چیزی متفاوت است. برخی از افراد خواهان یک تناسب عالی هستند، برخی دیگر به حمایت بیشتری نیاز دارند، اما برخی دیگر ممکن است چیزی زیبا یا شیک بخواهند. بهترین کار این است که از تنوع محصولات لوازم شنا وب سایت اسپرت رول دیدن کنید و بفهمید که چه سبک لباس شنا را دوست دارید. سپس، اگر از قبل اندازه خود را می‌دانید، می‌توانید مستقیماً از سایت خرید کنید.

قیمت آن چند است؟

همانطور که مایوها در اشکال، اندازه‌ها و مدل‌های زیادی وجود دارند، قیمت مایو مردانه و زنانه این لباس‌ها نیز متفاوت است. فروشگاه اسپرت رول تنها نمایندگی مایو های توربو در ایران می باشد. مايو شنا توربو برای تضمین حداکثر راحتی و دوام، چه در استخر با آب کلردار یا در آب هاي آزاد طراحی و ساخته شده است.قیمت این مایو ها هم از ۲ میلیون تومان شروع می شود.

منبع : https://leisureswimmer.com/