از اینجا، می‌خواهیم پنج معیار کلیدی را که فکر می‌کنیم در تعیین عملکرد کلی یک چادر کوهنوردی و کمپینگ مهم‌ترین هستند در نظر بگیریم: فضا و راحتی، مقاومت در برابر آب و هوا، سهولت استفاده، دوام و دوستی خانواده. همانطور که چادرهایی را که بررسی کرده ایم مرور می کنید، متوجه خواهید شد که هر کدام شامل بخشی از عملکرد آنها در هر معیار است.

فضا و راحتی

برای بیشتر افراد، این معیاری است که اهمیت دارد و به درستی هم همینطور است. وقتی کمتر از ۱۰ متر از ماشین خود کمپینگ می کنید، وزن و اندازه بسته بندی مشکلی ندارد، بنابراین بزرگتر شدن گزینه مناسبی است. و اجازه دهید با آن روبرو شویم، اگر آب و هوا بد باشد، این احتمال وجود دارد که شما به سادگی برنامه ریزی کنید. به علاوه، همه ما می دانیم که برخی از امکانات رفاهی موجودات نیز در راه است. کولر مورد علاقه شما، صندلی کمپینگ، پتو، کباب پز قابل حمل، وسایل ماهیگیری - اگر در وسیله نقلیه شما مناسب باشد، می تواند بخشی از تجربه کمپینگ شما باشد. همینطور برای یک چادر عالی همانطور که به خواندن ادامه می دهید، به این فکر کنید که راحتی برای شما چه معنایی دارد. به عنوان مثال، برخی از افراد در داخل، راحت و گرم هستند، در حالی که برخی دیگر از چادرهای باز با سایبان در فضای باز لذت می برند. صرف نظر از تعریف شما از راحتی، چادر شما باید متناسب با نیازها و سبک شما باشد.
ما فضا و راحتی را به استفاده کلی از فضا، فضای دهلیز، جیب‌ها، گیره‌ها، فضای ذخیره‌سازی، ارتفاع / فضای سر، و تعداد تخت‌ها/تخت‌هایی با اندازه‌ای که در داخل آن قرار می‌گیرند تقسیم می‌کنیم.

مقاومت در برابر آب و هوا

هرکسی که چند شب را بیرون از خانه گذرانده باشد به شما خواهد گفت که حتی در گرم ترین و آفتابی ترین روز، ممکن است هوا در شب سرد یا باد (یا هر دو) شود. آسمان شب می تواند به سرعت از ستاره ای و روشن به تاریک و مرطوب تبدیل شود. آماده بودن برای انواع آب و هوا برای یک چادر به عنوان کمد لباس شما بسیار مهم است. هوای بسیار گرم در یک چادر با تهویه ضعیف می تواند تقریباً به اندازه خوابیدن در یک کیسه خواب مرطوب بد باشد. ما هر چادر را از نظر عملکرد در باران و باد و شرایطی که ممکن است با آن‌ها مواجه شوید مانند سواحل گرم یا صحرای داغ ارزیابی کردیم - در نهایت، لذت کمپینگ آزادی است که به شما امکان می‌دهد به کاوش و سازگاری با مناظر مختلف بپردازید.
با توجه به مقاومت در برابر آب و هوا، در اینجا عناصر کلیدی وجود دارد که باید به دنبال آنها باشید: گزینه‌های روزهای سرد و گرم، پوشش باران، میزان آئرودینامیک چادر، کیفیت چوب و میله، و خطوط مردانه.

راحتی در استفاده

اعتراف به اینکه نمی‌خواهید چادر پیچیده‌ای برپا کنید، خجالت آور نیست - هیچ‌کس این کار را نمی‌کند. همچنین خوب است که نخواهید دستورالعمل ها را بخوانید یا با همسرتان فقط برای برپایی چادر دعوا کنید - ما مطمئناً این را هم نمی خواهیم. بنابراین منطقی است که چادری که استفاده از آن راحت‌تر است، بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. و از آنجایی که چادر یکی از اولین چیزهایی است که برپا می‌کنید، اگر برپا کردن آن راحت‌تر باشد، سفر شما با پای بهتر آغاز می‌شود. اما راه‌اندازی چادر تنها متغیر در این معیار نیست - پایین آوردن آن، بسته‌بندی مجدد آن در کیف، اندازه کلی آن و وزن آن همگی به تعیین آسانی استفاده از چادر کمک می‌کنند.

برخی از چادرها بدون هیچ مشکل ناامید کننده ای به آرامی و به سرعت برپا می شوند، در حالی که برخی دیگر صبر شما را تا حد امکان بالا می برند. و برخی شما را مجبور می کنند که تسلیم شوید و دستورالعمل ها را دریافت کنید. اگرچه همیشه اینطور نیست، اما متوجه می‌شویم که نصب چادرهایی با میله‌های توپی پیچیده‌تر و گیج‌کننده‌تر است. به طور معمول یک چادر بزرگتر، 6 نفره نیز زمان بیشتری برای اجرای بازی نیاز دارد. زمان همیشه عامل تعیین کننده برای آسان کردن چیزی نیست. بسیاری از چادرهای 4 نفره ما در کمتر از 8 دقیقه بر پا شدند، اما همچنان باعث ناامیدی و عقب نشینی شدند. در عین حال، راه اندازی یک چادر 6 نفره بصری ممکن است 12 دقیقه طول بکشد، اما به لطف کدگذاری رنگ و تولید صدا، می تواند بدون سرخوردگی باشد.

ماندگاری

شاید برای یک گردش خاص (مثل یک گردهمایی خانوادگی) فقط به یک چادر نیاز داشته باشید تا یک هفته دوام بیاورید، یا شاید به دنبال شریک زندگی چادری باشید. برخی از تولیدکنندگان چادر از مواد و دوخت صرفه جویی می کنند تا هزینه را کاهش دهند. شاید این برای آب و هوای معتدل یا کاربران نادر مهم نباشد، اما اگر اهل کمپینگ هستید و منطقه انتخابی خود را می شناسید، این معیار معیار مهمی برای تصمیم گیری نهایی شما برای خرید است. شما همچنین می توانید به این معیار به عنوان پتانسیل سرمایه گذاری برای هر چادر معین نگاه کنید. در حالی که برخی از چادرها ممکن است گران به نظر برسند، اما اگر سال به سال عملکرد خوبی داشته باشند، ارزش بیشتری نسبت به خرید یک چادر ارزان قیمت خواهید داشت که هر سال مجبور به تعویض آن هستید.

خانواده دوستی

آخرین معیاری که ما دوست داریم در نظر بگیریم، دوستی خانواده است. این را به عنوان یک نگاه نهایی به ویژگی های بالا در نظر بگیرید اما با در نظر گرفتن گروهی از افراد، سگ ها، بچه ها و دوستان. برای ارزیابی صحیح این موضوع، باید ببینید که آیا به اندازه کافی افراد را راحت می‌خواباند (تشک‌هایشان را در نظر بگیرید)، آیا گزینه‌های ذخیره‌سازی برای همه دارد، و آیا یک دهلیز به اندازه کافی بزرگ وجود دارد که بتوانید پاهای گل آلود خود یا سگ‌هایتان را تمیز کنید.

خرید چادر های نیچرهایک

با توجه به معیار هایی که گفته شد، چادر های کوهنوردی نیچرهایک در ظرفیت های ۲ نفره، ۳ نفره و ۴ نفره با قیمت بسیار مناسب به شما پیشنهاد می شود که میتوانید از فروشگاه اسپرت رول، وارد کننده محصولات نیچرهایک در ایران با ضمانت ۱۸ ماهه خریداری کنید و قبل از خرید حتما از مشاوره کارشناسان ما استفاده کنید.

منبع: outdoorgearlab.com