مبتدیانی که برای اولین بار قصد خرید صندلی کمپینگ را دارند، قبل از خرید صندلی کمپینگ باید نکات و ایده های زیر را مد نظر داشته باشند:

1. بودجه

عملکرد اصلی صندلی های کمپینگ اطمینان از راحتی در طول سفرهای شماست. برای داشتن حداکثر سطح راحتی، باید کمی بیشتر روی صندلی کمپ سرمایه گذاری کنید. از آنجایی که صندلی های کمپینگ انواع مختلفی دارند، می توانید صندلی های کمپینگ متنوعی را با توجه به بودجه خود انتخاب کنید.
ابتدا باید نیازهای خود از جمله سطح راحتی را بدانید و سپس صندلی های کمپ خود را بر اساس آن انتخاب کنید. در مرحله دوم، شما باید شرایط آب و هوایی را در مورد جایی که برای سفرهای کمپینگ می روید در نظر بگیرید.
اگر هوا در آنجا آفتابی است، باید به دنبال یک صندلی با سایبان توکار باشید. اگر به سطح راحتی بیشتری نیاز دارید، می توانید روی یک صندلی بزرگ سرمایه گذاری کنید. این امر فضای و راحتی بیشتری را برای شما فراهم می کند، اما سرمایه گذاری بالا خواهد بود.
علاوه بر این، گزینه‌های صندلی کمپینگ و صندلی‌های خنک‌تر نیز وجود دارند و از نظر قیمت متفاوت هستند. اگر با دوستان یا خانواده خود می روید، باید به دنبال بیش از یک یا دو صندلی بگردید و بودجه خود را بر اساس آن تنظیم کنید.

2. مواد

هنگام خرید صندلی کمپ در فضای باز، مواد مختلفی وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. در اینجا مواردی وجود دارد که باید هنگام جستجوی مواد صندلی کمپ در نظر بگیرید. پایه های یک صندلی کمپ خوب به دلیل نسبت فوق العاده استحکام به وزن، معمولاً از آلومینیوم ساخته شده است. معمولا برای طراحی صندلی کمپینگ از دو نوع متریال استفاده می شود که عبارتند از:

نایلون روکش دار: این پارچه می تواند انتخابی برای افرادی باشد که به دنبال دوام، سطح مقاومت در برابر آب و سطح راحتی هستند. اگر به یک سفر کمپینگ در منطقه ای می روید که با باران مواجه می شوید، این ماده با روکش نایلونی می تواند گزینه ایده آلی برای شما باشد زیرا آب و رطوبت بیشتری را جذب می کند.

پد فوم سلول بسته: این ماده در جذب آب چندان خوب نیست. بنابراین، یک صندلی کمپینگ با روکش فوم می تواند یک گزینه ایده آل برای زمانی که به دنبال فعالیت های مبتنی بر آب در طول کمپینگ هستید، باشد.

صندلی‌های تاشو صندلی‌های کمپ قابل حمل معمولاً با پایه‌های فیبر کربنی طراحی می‌شوند که از استحکام پشتی صندلی اطمینان می‌دهند. در شرایط اضطراری، می‌توانید پایه‌ها را از روی صندلی بردارید و از آن‌ها به‌عنوان ماده آتل برای بی‌حرکت کردن نواحی آسیب‌دیده بدن خود استفاده کنید - یکی دیگر از ویژگی‌هایی که صندلی کمپ را برای داشتن یک تجربه کمپینگ فوق‌العاده همه‌کاره‌تر می‌کند.

3. ظرفیت وزن

هنگام خرید صندلی کمپ، ظرفیت وزن باید یکی از عوامل اصلی تصمیم گیری باشد. خوب، در مواردی که به دنبال یک صندلی کمپ معمولی یا لوکس هستید، اهمیت آن کمتر می شود.

یک صندلی استاندارد با صندلی یا چهارپایه تاشو وزن کمتری دارد، حدود دو پوند. هنگامی که زمین یخ زده یا خیس است، یک مدفوع با وزن کمتر می تواند یک گزینه عالی باشد. یک چهارپایه همچنین می تواند یک مزیت قابل توجه باشد زیرا ظرفیت تحمل وزن را تا 500 پوند نشان می دهد که بیشتر از صندلی تاشو معمولی است که ممکن است 250 پوند وزن را تحمل کند.

صندلی های کمپ بسته به ظرفیت وزنی آنها ممکن است از 2 پوند تا 5 پوند متغیر باشد. شما باید با توجه به نیاز خود یکی را انتخاب کنید و به شما کمک می کند تا یک کمپینگ ایمن و بدون دردسر داشته باشید.

4. راحتی

در واقع، راحتی در هنگام خرید صندلی کمپینگ دغدغه اصلی است. با این حال، اگر برخی موارد را در نظر بگیرید، به شما کمک خواهد کرد که بدانید آیا صندلی به اندازه کافی راحت است یا خیر. اول از همه، شما باید بدانید که اندازه صندلی چقدر است؟ تناسب اندام شما دارد یا نه؟ ثانیاً باید به دنبال تکیه گاه بگردید. صندلی تاشو یا صندلی کمپینگ با تکیه گاه آن را به صندلی آرامش بخش تر و راحت تر تبدیل می کند.

آنها چیز بعدی که باید در نظر بگیرید پشتی صندلی است. صندلی کمپینگی که متناسب با پشت شما باشد و از کمر و گردن شما پشتیبانی کند، بهترین گزینه برای راحتی بیشتر است.

علاوه بر این مواردی که صندلی را راحت تر می کند وزن صندلی، دوام آن، جنس آن و البته طراحی آن است. بنابراین قبل از اینکه روی صندلی کمپینگ بعدی خود سرمایه گذاری کنید، باید تمام این الزامات را رعایت کنید و به شما کمک می کند تا یک تجربه کمپینگ باورنکردنی داشته باشید.

5. دوام

تقریباً همه صندلی های کمپینگ با لوازم بادوام مختلف طراحی شده اند. جنس یک صندلی کمپینگ به طور مستقیم به دوام یا عمر یک صندلی کمپینگ بستگی دارد. معمولا فریم صندلی کمپینگ بادوام با استیل و چوب طراحی می شود. صندلی ها معمولا با پارچه طراحی می شوند. به طور کلی برای طراحی صندلی کمپ از دو نوع مواد شامل نایلون روکش دار و فوم لایی استفاده می شود.

در مقایسه با صندلی های فوم دار، صندلی های کمپینگ با روکش نایلون می توانند دوام بیشتری داشته باشند زیرا در برابر آب مقاوم هستند و راحت تر هستند. وقتی صندلی کمپ شما در برابر آب و سایر نوسانات محیطی مقاومت می کند، می تواند برای مدت طولانی دوام بیاورد.

علاوه بر این، دوام یا طول عمر صندلی کمپینگ به سبکی که برای استفاده از صندلی کمپینگ انتخاب می کنید نیز بستگی دارد. بنابراین، باید کمی به مراقبت از صندلی کمپینگ توجه کنید تا طول عمر بالایی داشته باشد.

6. قابلیت حمل

سطح قابل حمل بودن صندلی کمپ تعیین می کند که چقدر راحت می توانید آن را حمل یا جابجا کنید. عوامل خاصی میزان قابل حمل بودن صندلی کمپ را تعیین می کند. به عنوان مثال، یک صندلی کمپ سبک وزن به راحتی در هر مکانی حمل می شود.

علاوه بر این، اندازه و تاشو بودن نیز برای حمل یا جابجایی صندلی کمپینگ قابل حمل اهمیت دارد. اگر در سفری هستید که در آن بیشتر درگیر سفر و ماجراجویی خواهید بود، باید به دنبال یک صندلی کمپینگ تاشو باشید تا در هر جایی با خود حمل کنید.

7. پیچیدگی

سطح پیچیدگی یک صندلی کمپ تعیین می کند که نصب، استفاده یا حمل صندلی کمپ چقدر دشوار یا پیچیده است. بنابراین، صندلی های کمپینگ با پیچیدگی کمتر یا نصب آسان ترجیح داده می شوند. قبل از خرید صندلی کمپ، مطمئن شوید که چقدر سریع می توانید استفاده از صندلی را یاد بگیرید. یک صندلی کمپینگ با فرآیند تنظیم پیچیده ممکن است زمان ببرد و دوره استراحت شما را به تاخیر بیندازد. علاوه بر این، همچنین نباید با ساختار پیچیده ای طراحی شود تا هنگام حمل آنها در طول روز ماجراجویی دشوار باشد.

8. اولویت طراحی

صندلی‌های کمپینگ دارای طرح‌های متنوعی هستند، از جمله:

• صندلی های کمپ کلاسیک یا استاندارد
•صندلی های کمپ دو پا
• راکر سه پا
•صندلی اسکوپی
•صندلی های معلق
• چهارپایه های کمپی
• صندلی های سایبان توکار

شما باید بدانید که برای چه هدفی یک صندلی کمپینگ یا تاشو می خواهید و به شما کمک می کند بهترین طرح را برای صندلی کمپینگ بعدی خود انتخاب کنید. اما، البته، طراحی به شرایط محیطی مکان‌هایی که کمپینگ بعدی خود را در آنجا اجرا خواهید کرد نیز بستگی دارد.
علاوه بر این، صندلی‌های کمپینگ در فضای باز نیز با طراحی مینیمالیسم، طرح‌های استاندارد و طرح‌های مجلل عرضه می‌شوند. اکنون، این به انتخاب، بودجه و ترجیحات راحتی شما بستگی دارد. یکی از بهرترین انتخاب ها برای صندلی کمپینگ، صندلی های کمپینگ نیچرهایک می باشد که میتوانید نمونه های اورجینال آن را در فروشگاه اسپرت رول با قیمت مناسب و ضمانت کیفیت خریداری کنید.