کمپینگ در جنگل می تواند ماجراجویی باشد، اما مهم است که اقدامات احتیاطی لازم را برای اطمینان از بازگشت ایمن انجام دهید. جنگل واقعاً می تواند مکان بدی باشد، اگر برای همه احتمالات آماده نباشید. در اینجا نکاتی در مورد کمپینگ در جنگل وجود دارد که شما را به خوبی حفظ می کند.


 1. انتخاب محل کمپ

 بسته به نوع جنگلی که در آن هستید و فصلی که در آن کمپ می کنید، مهم است که مطمئن شوید که محل کمپ خود را با دقت انتخاب می کنید. انجام ندادن این کار می تواند به این معنی باشد که شما می توانید تمام وسایل و حتی زندگی خود را از دست بدهید. به عنوان مثال، کمپینگ در نزدیکی رودخانه در طول باران های موسمی خطر طغیان رودخانه و شستشوی محل کمپ شما را به همراه دارد.  


2. کیت کمک های اولیه را حمل کنید

این یکی دیگر از نکات مهم در کمپینگ در جنگل است. هنگامی که در جنگل هستید، کیلومترها از هر گونه کمک پزشکی دور هستید و حتی کوچکترین زخم ها می توانند به مشکل بزرگی تبدیل شوند اگر کمک های اولیه در دسترس نباشد. بنابراین، یک کیت کمک های اولیه خوب با خود همراه داشته باشید که راه حل هایی برای انواع مشکلات جزئی دارد.  

3. چادر و لباس ضد آب

 شما هرگز نمی توانید مطمئن باشید که چه زمانی ممکن است در یک جنگل باران بیاید. زمانی که در جنگل کمپینگ می کنید، بهتر است به جای اینکه از عواقب آن رنج ببرید، برای بدترین اتفاقات آماده باشید. مطمئن شوید که چادر شما کاملا ضد آب است. همچنین لباس‌های ضدآب مانند پانچو یا لباس‌های بارانی در صورت خیس شدن یا نیاز به رفتن به داخل آب همراه داشته باشید. برای خرید چادر کمپینگ ضد آب و بهترین چادر های کوهنوردی میتوانید از محصولات اسپرت رول دیدن بفرمایید.

چادر کمپینگ ضد آب

4. محافظت از غذای خود

 زمانی که در جنگل کمپ می کنید باید مراقب غذای خود باشید. حتی خرده های کوچک غذا در پایین کوله پشتی می تواند جوندگان را جذب کند. موش ها می توانند مواد چادر و کوله پشتی شما را پاره کنند تا به خرده های غذا برسند.  

5. یک قمه با خود حمل کنید

مطمئناً به یک آتش سوزی در کمپ خود نیاز خواهید داشت. اما، ممکن است موادی برای کیندلینگ به راحتی پیدا نکنید. ممکن است لازم باشد شاخه های کوچک درختان را جدا کنید و برای این کار به یک قمه نیاز دارید. بنابراین، مطمئن شوید که یکی را حمل می کنید. 

6. حمل کبریت

 این بدیهی ترین نکته در میان تمام نکات کمپینگ است، و با این حال مردم تمایل دارند آن را نادیده بگیرند. شما برای اهداف مختلفی مانند آتش زدن و غیره به کبریت نیاز دارید، بنابراین، در صورت خیس شدن کبریت، کبریت و فندک را فراموش نکنید. این 6 نکته در مورد کمپینگ در جنگل از مهمترین آنها هستند. دفعه بعد که به کمپینگ می روید، مطمئن شوید که هیچ یک از آنها را از دست ندهید.

منبع