بسیاری از ورزشکاران ممکن است هرگز به ورزش با دستکش بدنسازی فکر نکرده باشند. ممکن است در حال حاضر بدون دستکش ورزش کنید و فکر کنید که دستان شما به تنهایی کار کاملاً خوبی را انجام می دهند. اما افزودن یک جفت دستکش بدنسازی می‌تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند، نه تنها هنگام بلند کردن وزنه، بلکه در هنگام انجام تمرین‌هایی مانند کشش یا حتی استفاده از دستگاه قایقرانی کمک می‌کند.

Steven Virtue، مدیر توسعه تناسب اندام در Total Fitness می گوید: «دستکش ها در شرایط خاص می توانند برای جلوگیری از آسیب و مراقبت از سلامتی شما در هنگام ورزش در باشگاه عالی باشند.
چه برای محافظت از پوست شما در برابر پارگی، تاول و پینه یا صرفاً به دلایل بهداشتی، دستکش بدنسازی می تواند تفاوت مثبتی در برنامه تمرینی شما به طرق مختلف ایجاد کند.


هنگامی که دلایل ما را مطالعه کردید که چرا دستکش های بدنسازی مکمل ضروری برای کیت تمرینی شما هستند، به راهنمای فروشگاه دستکش های بدنسازی ما مراجعه کنید تا دستکش های ایده آل برای نیازهای تمرینی خود را برای تمام سطوح و انواع مختلف پیدا کنید.


1- برای مبتدیان خوب هستند

برای کسانی که تازه وارد باشگاه شده اند، دستکش می تواند راهی عالی برای سهولت در تمرین شما باشد. Virtue می‌گوید: «اگر به وزنه‌برداری عادت ندارید، ممکن است با حفظ چنگال خود مشکل داشته باشید، که می‌تواند هنگام دست زدن به تجهیزات سنگین مانند دمبل یا هالتر خطرناک باشد. "دستکش ها می توانند به شما کمک کنند در حالی که تمرین صحیح بلند کردن وزنه را یاد می گیرید به گرفتن وزنه عادت کنید."2- کمک می کنند تا از پینه زدن جلوگیری شود

یکی از وظایف اصلی دستکش ها، علاوه بر کمک به گرفتن، محافظت از پوست شما است. این به ویژه برای ورزشکارانی که پوست حساسی دارند که به راحتی پاره می شود صدق می کند.
Virtue می‌گوید: «شایع‌ترین مشکلی که مردم گزارش می‌کنند، پینه است که می‌تواند دردناک باشد. استفاده از دستکش برای بلند کردن پینه های دردناک می تواند با کاهش اصطکاک بین تجهیزات و پوست به محافظت از دستان شما کمک کند.3- به بهداشت کمک می کنند

 یکی دیگر از مزیت‌هایی که استفاده از دستکش‌ها را برجسته می‌کند که به‌ویژه در زمان‌های اخیر رایج شده است در زمان همه گیری ویروس کرونا بسیاری از ما نسبت به میکروب‌هایی که اطرافمان را احاطه کرده‌اند آگاه‌تر شده‌ایم.
او می‌گوید: «اگرچه سالن‌ها و تجهیزات به‌طور مرتب تمیز می‌شوند تا مطمئن شویم که مکانی امن برای ورزش هستند، این ممکن است بازگشت به باشگاه را برای برخی از افراد سخت کند زیرا آنها نگران استفاده از تجهیزات عمومی هستند. پوشیدن دستکش می‌تواند به شما کمک کند احساس راحتی بیشتری داشته باشید و به کاهش نگرانی‌های مربوط به گسترش میکروب‌ها کمک کنید.»4- عرق را خشک می کنند

برخی از افراد بیشتر از دیگران عرق می کنند، بنابراین اگر بیشتر از بقیه مستعد تعریق هستید – به خصوص در کف دستانتان – دستکش های بدنسازی می توانند به کاهش احتمال لیز خوردن هالتر از دستان شما و رها شدن شما کمک کنند.


5- شما به گچ نیاز ندارید

برای بالابرهای جدی تر، پوشیدن دستکش نیاز شما را به بالا کشیدن دست ها قبل از هر بار بلند کردن به دلیل چسبندگی اضافی که توسط دست های دستکش شما ارائه می شود، کاهش می دهد – برخی از دستکش ها حتی دارای پارچه جیر در کف دست ها هستند تا چسبندگی را بهبود بخشند. این به معنای آشفتگی کمتر است، به خصوص که بسیاری از باشگاه‌ها دیگر گچ ارائه نمی‌کنند.6- از ایجاد تاول جلوگیری می کنند

اگر با ماشین قایقرانی تازه کار هستید، ممکن است متوجه شوید که اگر از صفر ساعت پارویی در هفته به ساعت 3 یا 4 برسانید، به دلیل گرفتن دسته دستگاه، به سرعت روی دستانتان تاول ایجاد می شود. سپس در چرخه‌ای از تاول‌های تازه ایجاد شده گیر می‌کنید که از پارو زدن شما جلوگیری می‌کنند، و وقتی بهبود می‌یابند، به‌طور بالقوه وقتی دوباره روی پاروزن باز می‌شوید، آنها را باز می‌کنید.
دستکش‌ها می‌توانند این مشکل را در وهله اول با کمک به جلوگیری از تاول‌ها حل کنند، اما به این معنی هستند که حتی اگر تاول‌ها روی کف دست‌های شما ایجاد شود، می‌توانید به استفاده از دستگاه پاروزنی ادامه دهید، زیرا به دلیل محافظت و کاهش اصطکاک که برای پوست آسیب‌دیده ایجاد می‌کند.


7- اگر دست‌های کوچکی دارید، مفید هستند

برای کسانی که دست‌های کوچک‌تری دارند و گاهی اوقات میله‌ گرفتن را ناخوشایند می‌دانند، یک جفت دستکش می‌تواند با ارائه بالشتک به شما کمک کند، مخصوصاً زمانی که به شما کمک می‌کند انگشتان خود را دور میله حلقه کنید.


۸- برخی از مچ دست را افزایش می دهند

برخی از دستکش‌های باشگاه دارای بند‌هایی برای حمایت از مچ (دستکش بدنسازی با گریپ مچ) به عنوان بخشی از طراحی خود هستند. این‌ها دور مچ‌های شما می‌پیچند تا در هنگام بلند کردن وزنه‌های سنگین‌تر، به پایداری آن‌ها کمک می‌کنند، به فرم بلند کردن شما کمک می‌کنند و به شما کمک می‌کنند تا بار سنگین‌تر از آنچه که چنگ شما می‌تواند تحمل کند بالا بیاورید و تثبیت کنید.آنها همچنین برای افرادی که از آسیب‌های ناشی از مچ دست رنج می‌برند مفید هستند، زیرا مچ دست می‌تواند به شما در ادامه بلند کردن کمک کند، اگرچه باید اضافه کنیم که ارزش دارد قبل از بلند کردن با آسیب از پزشک یا فیزیوتر مشاوره بگیرید.

نتیجه

البته در نهایت اینکه دستکش بپوشید یا نه به ترجیح شخصی بستگی دارد. ممکن است بدون آنها بهتر ورزش کنید، اما برای روزهایی که قصد دارید وزنه‌های سنگین بلند کنید، یا اگر نمی‌خواهید پینه‌های خشن روی دست‌هایتان باشد، دستکش‌های باشگاه یک خرید ضروری هستند.

منبع