مانند بسیاری از ورزش ها، تنیس روی میز تحریک ذهن و بدن، ورزش هوازی و تعامل اجتماعی عالی را ارائه می دهد. با این حال، برخلاف بسیاری از ورزش‌ها، خطر کلی آسیب با تنیس روی میز بسیار کم است.

فروش اینترنتی توپ پینگ پنگ

برخی از مزایای سلامتی تنیس روی میز عبارتند از:

۱- بهبود هماهنگی دست و چشم. یک بازی شدید تنیس روی میز، هوشیاری و تمرکز ذهنی را تحریک می کند و هوشیاری ذهنی را توسعه می دهد.
۲- بهبود رفلکس ها با توجه به ماهیت سریع و مسافت کوتاه این ورزش، هر دو حرکات عضلانی درشت و ظریف بهبود می یابند.
۳- روی مفاصل آسان است. تنیس روی میز انتخاب مناسبی برای افرادی است که جراحی زانو داشته اند، سابقه مشکلات کمر داشته اند، یا به سادگی کسانی که از پیچاندن مچ پا در حین انجام برخی ورزش های دیگر خسته شده اند.
۴- کالری می سوزاند. از رفتن به باشگاه متنفرید؟ به جای آن پینگ پنگ را امتحان کنید. این یک راه سرگرم کننده و آسان برای سوزاندن کالری است.
۵- این یک ورزش اجتماعی است. تعامل اجتماعی برای سلامت روان بسیار مهم است. در دنیایی که از طریق فناوری به هم متصل شده‌اند، مردم بیش از پیش احساس می‌کنند که از یکدیگر جدا شده‌اند.
۶- مغز شما را تیز نگه می دارد. دکتر دانیل آمن، پزشک، روانپزشک و کارشناس تصویربرداری مغز مشهور، تنیس روی میز را "بهترین ورزش مغزی جهان" می نامد، زیرا این ورزش بسیار هوازی است، از هر دو قسمت بالا و پایین بدن استفاده می کند و برای هماهنگی چشم و رفلکس ها عالی است. تنیس روی میز همچنین از بسیاری از مناطق مختلف مغز به طور همزمان استفاده می کند، زیرا شما توپ را ردیابی می کنید، شوت ها و استراتژی ها را برنامه ریزی می کنید و چرخش ها را مشخص می کنید.
۷- تنیس روی میز برای درمان زوال عقل استفاده می شود. پنج سال پیش، بنیاد آموزشی ورزش و هنر یک برنامه درمانی تنیس روی میز را آغاز کرد که برای سالمندان مبتلا به آلزایمر در مراحل اولیه و انواع مختلف زوال عقل طراحی شده بود. از آنجایی که تنیس روی میز نواحی مختلف مغز را به طور همزمان فعال می کند، بازیکنان می توانند وضعیت کلی هوشیاری خود را تحریک کنند.
۸- تعادل را بهبود می بخشد. حفظ تعادل و توانایی تغییر سریع جهت، کلیدی برای یک بازیکن خوب تنیس روی میز است. هرچه بیشتر بازی کنید، بیشتر می توانید حس تعادل خود را بهبود ببخشید.

محصول پیشنهادی : خرید راکت پینگ پنگ ارزان


تنیس روی میز به شما کمک می کند تا قدرت، سرعت و چابکی خود را بدون خطر آسیب جدی ایجاد کنید. سالانه میلیون‌ها آسیب جدی مرتبط با ورزش در ایالات متحده وجود دارد، اما با تنیس روی میز می‌توانید از تمام مزایای سلامتی یک ورزش المپیکی بدون خطر آسیب بهره‌مند شوید.

منبع : killerspin