اگر اطلاعات زیادی در مورد اسکیت برد یا لانگ برد ندارید، تشخیص تفاوت بین آنها ممکن است دشوار باشد. باور کنید یا نه، هر دو برد کاربردهای کاملا متفاوتی دارند. هنگام انتخاب بهترین گزینه برای سوار شدن، به دلیل اصلی که می خواهید فکر کنید. ما تفاوت‌های بین آن‌ها را بررسی می‌کنیم تا به حل و فصل بحث اسکیت‌برد در مقابل لانگ‌برد کمک کنیم.

ریشه های اسکیت برد و لانگ برد

برای درک واقعی تفاوت بین لانگ برد و اسکیت برد، بیایید به تاریخچه آنها بپردازیم. موج سواران در اوایل دهه 1950 به قدری احساس گرفتن امواج را دوست داشتند که می خواستند همین تجربه را در خشکی در روزهای صاف داشته باشند. پس از گرفتن یک تخته چوبی، بریدن یک تخته از آن و چسباندن چند چرخ زیر آن، اسکیت بورد متولد شد. زمانی که اسکیت‌بردها متوجه شدند این تخته‌ها خیلی بزرگ و مسطح هستند و نمی‌توانند روی آن‌ها میخ بزنند، آنها را کوچک‌تر کردند.
در دهه 1990، موج سواران متوجه شدند که تخته بسیار کوچکتر از آن است که بتوان روی آن رفت و آمد کرد و دیگر واقعاً مانند تخته موج سواری سوار نمی شد. آنها یک بار دیگر طراحی و اندازه اسکیت بورد را تغییر دادند تا تبدیل به چیزی شود که ما اکنون به عنوان لانگ برد می شناسیم.

                                            لانگ برد                                                                  اسکیت برد

طولبیشترکمتر
عرضپهن ترباریک تر
شکلبلند و خمیدهکوتاه و باریک
چرخ هابزرگتر و نرم ترکوچکتر و سفت تر
مقصد استفادهسرعت بیشتر، پایداری بیشتر، تفریحاجرای حرکات و تکنیک های اسکیت بورد، مانور دادن
سطح کاربردجاده های طولانی، کوهستان، سطوح صافپارک های اسکیت بورد، مسابقات اسکیت بورد، سطوح مسطح و مانور دادن
سختی یادگیریآسان ترسخت تر
قیمتگران ترارزان تر

پنج تفاوت بین لانگ برد و اسکیت بورد

در اینجا تفاوت های اصلی بین لانگ بورد و اسکیت بورد آورده شده است:

1. شکل و اندازه

اگر لانگ برد و اسکیت برد را در کنار هم قرار دهید، متوجه خواهید شد که بینی و دم تخته بلند چقدر صاف است. در یک اسکیت بورد، انحنای بیشتری را روی بینی و دم آن خواهید دید تا ترفندها و تلنگرها را آسان‌تر فرود بیاورید.
جای تعجب نیست که لانگ برد طولانی تر هستند. طول آنها می تواند تا 59 اینچ باشد، در حالی که اسکیت برد معمولی حدود 36 اینچ است. اینجاست که گیج کننده می شود: تخته های بلند نیز در اندازه هایی به طول 28 اینچ عرضه می شوند. اگر طول شما را بالا می برد، فقط به یاد داشته باشید که تفاوت اصلی بین این دو این است که لانگ بردها تخت هستند و اسکیت بردها منحنی هستند. بنابراین، اگر یک تخته مسطح و کوتاه‌تر می‌بینید، احتمالاً فقط یک لانگ برد کوتاه است.

مشاهده محصول


2. انعطاف پذیری عرشه

برای هر اسکیت باز جدیدی که وجود دارد، عرشه پایه تخته شما است. اگر هدف شما یادگیری ترفندهای جدید است، می خواهید تخته شما نازک تر باشد، به این معنی که انعطاف پذیر باشد. انعطاف تخته شما سختی آن است. شما نمی خواهید انعطاف پذیری خیلی نرم باشد، مگر اینکه در حال انجام سفرهای آرام باشید. برای ترفندها، می‌خواهید انعطاف‌پذیری‌تان نرم یا متوسط باشد، که به شما کمی ثبات و حسی شبیه به فنر می‌دهد تا پرش‌ها را راحت‌تر کند.
بسیاری از لانگ برد ها برای به دست آوردن حداکثر سرعت هنگام مسابقه در سراشیبی ساخته شده اند. برای ثابت نگه داشتن شما، لانگ برد ها معمولاً دارای عرشه‌های ضخیم‌تر با خمش کم هستند تا در طول سواری از شما حمایت کنند.


3. کامیون و چرخ

بدیهی است که هر دو اسکیت برد و لانگ برد دارای چرخ هستند، اما پایه ای که آنها را متصل می کند کامیون نامیده می شود. به نظر می رسد و برای هر دو برد متفاوت عمل می کند. در یک اسکیت بورد، کامیون‌ها سفت و باریک‌تر هستند و ترفندهای انتخابی شما را آسان‌تر می‌کنند. آنها همچنین به اندازه حداکثر عرض عرشه اسکیت بورد هستند.
لانگ‌بردها کامیون انعطاف‌پذیرتری دارند تا سواری نرم‌تری به شما بدهند، که برای کسانی که می‌خواهند برای مسافت‌های طولانی سفر کنند یا در سراشیبی مسابقه دهند، عالی است. لانگ برد ها همچنین کامیون‌های عریض‌تری را در خود جای می‌دهند که معمولاً 150 تا 180 میلی‌متر اندازه دارند.
برای سواری های سریع تر و نرم تر، چرخ های لانگ برد بزرگ و نرم هستند. اسکیت‌بردها دارای چرخ‌های کوچک‌تر و سخت‌تر هستند تا ریل‌ها، لبه‌ها و شکاف‌ها را راحت‌تر خرد کنند. اگر قصد دارید فقط روی تخته خود حرکت کنید، چرخ های نرم تر سواری نرم تر و هماهنگ تری می دهند.

مشاهده محصول


4. تعادل

اگر هدف شما یادگیری و تسلط بر ترفندهای جدید است، اما هرگز پا روی اسکیت‌برد نگذاشته‌اید، ابتدا لانگ برد را امتحان کنید. از آنجایی که آنها بزرگتر و پایدارتر هستند، تعادل آنها آسانتر است. هنگامی که در یک لانگ‌برد اعتماد به نفس بیشتری پیدا کردید، به سراغ اسکیت بورد بروید و به خودتان یاد دهید که چگونه در یک تخته کوچکتر تعادل بهتری داشته باشید.


5. سرعت و ترفندها

اگر هنوز برای تصمیم گیری در مورد کدام تخته مشکل دارید، از خود بپرسید که چرا سوار می شوید. آیا می خواهید ترفندهای چشمگیر انجام دهید یا با حداکثر سرعت حرکت کنید؟
اسکیت‌بردها برای سوارکارانی که:
می خواهید ترفندهای جدید یاد بگیرید
سوارکاران با لانگ‌بردها معمولاً از:
تجربه سواری پایدارتر
سفر دریایی با دوستان
بمباران تپه ها
سوار بر تخته تا ساحل
از تخته خود برای رفت و آمد در شهر استفاده می کنند


اگر در اسکیت بورد کاملاً تازه کار هستید، به تعادل عادت کنید و ابتدا بر روی لانگ بورد سوار شوید، سپس اسکیت بورد را امتحان کنید. هنگامی که به آن دست پیدا کردید، ترفندهای جدید خود را به نمایش خواهید گذاشت یا دوستان خود را در مسابقات سراشیبی در کمترین زمان ممکن شکست خواهید داد.

اگر قصد خرید اسکیت برد دارید میتوانید از تنوع محصولات مجموعه اسپرت رول برای خرید استفاده کنید. همچنین قبل از خرید از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید تا بهترین گزینه را خریداری کنید.

منبع : www.redbull.com