پشتیبانی 09356040365

اسکیت استاندارد چه ویژگیهایی دارد؟

کفش اسکیت مانند هر نوع وسیله ورزشی دیگری در رنگها، مدل ها و طرح های متنوع از کمپانی های مختلف به بازار ارائه شده است.این تنوع برای افراد عادی که برای اولین بار میخواهند خرید کنند بیش از آنکه سرگرم کننده باشد مطمئنا گیج کننده است. اسپرت رول در این مقاله شما را با اسکیتهای استاندارد فارغ از مارک و یا مدل آشنا میکند. خواندن این مقاله 4 دقیقه زمان میبرد.

به هیچ عنوان کفش ارزان قیمت نخرید!

کفش های ارزان قیمت همانطور که از اسم و ظاهرشان پیداست از مواد بسیار ارزان قیمت ساخته شده اند که باعث شده در عین داشتن قیمت فروش پایین بازهم برای تولید کننده و فروشنده سود داشته باشند.

مواد بکار رفته در ساختار این کفش ها عمدتا پلاستیک های سخت و پارچه های بی کیفیت می باشد.نکته ای که باید درنظر داشت این است که افرادی سودجو با ترفند هایی مثل سبکی و استحکام اقدام به جذب مشتری برای این کفش ها می کنند و باید مراقب بود تا حقه این افراد را نخورد.سبکی و استحکام-بجای استحکام بهتره بگیم خشکی!-این کفش ها بخاطر کیفیت پایین آنها است که از حداقل ماده غیرمنعطف ممکن ساخته شده اند.

سایز کفش را حتما در نظر داشته باشید

کفش اسکیت استاندارد حتما باید سایز پای شما باشد. از خریدن کفش اسکیت سایز بزرگ به امید پوشیدن آن تا چند سال آینده خودداری فرمایید.اگرچه بسیاری از کفش ها قابلیت تغییر سایز را دارند اما باید توجه داشت اسکیت نبایستی برای پا بزرگ باشد .گشاد بودن یا تنگ بودن بیش از حد کفش باعث عدم تعادل و انحراف پا می شود.

مارک اسکیت

اگر قصد دارید که به صورت تفریحی و برای بدنسازی و فیتنس اسکیت بخرید؛ به دنبال اسکیتهای مارک دار معتبر بروید و از خرید اسکیتهای با مارکهای متفرقه پرهیز کنید. مارک های معتبر روز اسکیت در ایران شامل ROLLERBLADE ، ROCES ، FREESTYLE ، SEBA ، GALAXY، FLYING EAGLE، CALARY و ..... میباشد.

راحتی و کیفیت

ظاهر اسکیت یک پارامتر مهم است (علی الخصوص برای کودکان) اما نه به اندازه راحتی و کیفیت. بنابراین هنگام خرید در وهله اول به کیفیت و راحتی کفش اسکیت توجه کنید و سپس ظاهر آن.


لوازم ایمنی

در اسکیت سواری به دلیل آسیب های احتمالی مقوله محافظت امری حیاتی است بنابراین هنگام خرید اسکیت حتما لوازم ایمنی استاندارد مربوطه شامل کلاه، آرنج بند، زانو بند و مچ بند را هم تهیه بفرمایید.
 
هنگام خرید به تخصص فروشگاه توجه کنید

بسیاری از والدین دچار اشتباه می شوند و اسکیت های ارزان و بی کیفیتی را از مغازه های اسباب بازی فروشی یا خرازی های نامعتبر خریداری می کنند. آن ها این ریسک را می کنند و اسکیت های نامرغوبی (اصلا به این محصولات نمی توان اسکیت گفت، شاید اسم کفش هم برای آن ها زیادی باشد!) را می خرند که کودک پس از پوشیدن آن ها دیگر به سراغ اسکیت و اسکیت سواری نمی آید. سرنوشت محصولات این نوع مغازه ها این است که در گوشه انبار ها یا گاراژ ها یا فروشگاه لوازم دست دوم خاک بخورند.جهت خرید اسکیت استاندارد حتما به سابقه فروشگاه دقت کنید.

کفش اسکیت از چند لحاظ بررسی می شود:

سخت یا نرم بودن
: کفش های سخت محافظت بهتر را از پا انجام میدهند در حالی که کفش های نرم یا سافت گردش هوا و راحتی بیشتری را به همراه دارند و بهتر کیپ پا می شوند.ساق اسکیت: ساق های بلند حمایت بهتر اما قدرت مانور و انعطاف کمتری در مقابل ساق های کوتاه دارند.کفش های ساق کوتاه عمدتا برای اسکیت های سرعت که نیاز به قدرت مانور بالایی دارند استفاده می شنود.

جنس بدنه: جنس پلاستیک وآهن برای اسکیتهای کیفیت پایین استفاده می شود و معایبی دارد. بدنه پلاستیکی اگر از جنس مناسبی نباشد احتمال شکستن آن زیاد است. اگر از جنس آهن باشد احتمال زنگ زدن بالا بوده و بطورکلی اسکیت را سنگین میکند.

جنس آلومینیومی از کیفیت بهتری برخوردار است و آلومینیوم بدلیل سبک بودن باعث کاهش وزن اسکیت می شود؛ جنس کربن هم مخصوص اسکیتهای حرفه ای است و بسیار سبک و مقاوم است اما قیمت اسکیت را بسیار افزایش می دهد و شاید دلیلی برای استفاده از کربن در بدنه اسکیتهای تمرینی وجود نداشته باشد.

بست اسکیت: درهنگام خرید به بستهای کفش اسکیت توجه کنید. یک سیستم بست خوب باید درحالی که هیچ فشاری روی پا نمیآورد به خوبی از پا حمایت کند. در اسکیتهای سخت بستها باید قابل تنظیم باشند و در اسکیتهای نرم بندها ابزار اصلی هستند و باید کاملاً به آنها دقت داشت.

فریم یا تیغه اسکیت: فریمها در زیر چکمه قرار دارند و چرخها را روی اسکیت نگه میدارند. یک فریم خوب باید چرخهایی با اندازههای مختلف را براحتی در خود جا بدهد. جنس فریمها فلزی و فایبر گلاس میباشد. معمولا اسکیتهای متغییر(مناسب کودکان) اصلی دارای بوت و فریم یک تکه فایبرگلاس میباشند که باعث سبک شدن اسکیت و همچنین عدم انحراف مچ پا میشوند در اسکیتهای بزرگسال بهتر است تیغه فلزی انتخاب کنید

چرخ ها: یکی از مهم ترین اجزای اسکیت است که بایستی نسبت به انتخاب جنس و قطر آن توجه لازم مبذول شود. در لبه خارجی چرخ ها دو مشخصه قطر و جنس آن وجود دارد که با قطر چرخ با علامت MM و جنس آن با حرف A نمایش داده شده  است. چرخها از جنس اورتان (ترکیبی از پلاستیک سخت و نوعی ماده شیمیایی خاص) است و درجه سختی آن بر اساس دیورومتر با یک عدد دو رقمی (,......,78A, 80A , 82A) مشخص میشود هرچه آلیاژ چرخ بیشتر باشد طول عمر چرخ و نرمی بیشتری دارد.

بلبرینگ اسکیت: بلبرینگها درجه بندی و انواع مختلف دارند. هر چرخ شامل دو بلبرینگ و بوش داخلی و خارجی است.بلبرینگ به نسبت تعداد دور در دقیقه و کیفیت آن به انواع مختلف تقسیم می شــود که علامت مشخـــصه آن با ABEC مشـــخــص می شـــود که شماره جلوی آن نشان دهنده تعداد دور در دقیقه است، مثلا ABEC۵برابر با ۵۰۰۰ دور  در دقیقه است.به طور کلی اگر شما یک اسکیت با کیفیت خوب بخرید مطمئناً بلبرینگهای خوبی در آن کار گذاشته اند.

 

بهترین اسکیت های موجود در بازار


 گروه ورزشی اسپرت رول با بکارگیری کارشناسان جوان و زبده سعی در آگاهی بخشی هرچه بیشتر به شما مشتریان گرامی میباشد.

چند نوع اسکیت داریم؟  |  اسپرت رول

چند نوع اسکیت داریم؟ | اسپرت رول

در هر کشوری تعدادی از علاقمندان به اسکیت سواری وجود دارد که جدا از خطرات زیادی که ممکن است در این مسیر وجود داشته باشد، اسکیت رانی میکنند. صنعت ساخت اسکیت ها صنعت گسترده و چند میلیون دلاری است که صد برند در آن فعالیت میکنند. اسکیت سواری در گذشته به عنوان یک تفریح بود اما الان هر ساله مسابقات هیجان انگیزی در زمینه این ورزش جذاب برگزار میشود. اگر از علاقمندان به اسکیت سواری باشید حتما برای شما سوال شده که چند نوع اسکیت داریم و از بین انواع اسکیت ها کدوم نوع اسکیت برای من مناسب است؟ در این مقاله برای پاسخ به این سوال که چند نوع اسکیت داریم، انواع اسکیت هایی که وجود دارند را بررسی میکنیم و شما براساس علاقه و سلیقه ای که دارید میتوانید یکی از آنها را انتخاب کنید و به ورزش بپردازید. اما باید در نظر گرفت که با وجود ابداعات جدید، این سوال که چند نوع اسکیت داریم، شاید نسبت به گذشته از اهمیت کمتری برخوردار باشد و مهمتر از آن این سوال که کدام اسکیت برای من مناسب تر است از اهمیت بیشتری برخوردار باشد. 
انجام انواع حرکات پس از خرید اسکیت کفشی

انجام انواع حرکات پس از خرید اسکیت کفشی

آیا شما هم به دنبال یادگیری انجام انواع حرکات پس از خرید اسکیت کفشی هستید؟ آیا یادگیری نحوه انجام انواع حرکات پس از خرید اسکیت کفشی دشوار است؟ زمان مورد نیاز برای یادگیری انجام انواع حرکات پس از خرید اسکیت کفشی چقدر است؟ اگر به دنبال پاسخی برای سوالات بالا هستید پیشنهاد میکنیم ادامه این مطلب را دنبال کنید.
چگونه اسکیت سواری کنیم؟

چگونه اسکیت سواری کنیم؟

یکی از رایج ترین سوالاتی که اکثر کسانی که قصد شروع ورزش اسکیت را دارند این است که پس از خرید کفش اسکیت چگونه اسکیت سواری کنیم؟ منابع تصویری، صوتی، و تصویری متعددی وجود دارند تا به سوال "چگونه اسکیت سواری کنیم؟" پاسخ دهند. ما برای پاسخ به سوال شما مبنی بر چگونه اسکیت سواری کنیم، مطالب مهم و معتبری فراهم نمودیم.
راهنمای خرید اسکیت مناسب برای کودکان و بزرگسالان

راهنمای خرید اسکیت مناسب برای کودکان و بزرگسالان

کفش اسکیت مانند هر نوع وسیله ورزشی دیگری در رنگها، مدل ها و طرح های متنوع از کمپانی های مختلف به بازار ارائه شده است.این تنوع برای افراد عادی که برای اولین بار میخواهند خرید کنند بیش از آنکه سرگرم کننده باشد مطمئنا گیج کننده است. اسپرت رول در این مقاله شما را با اسکیتهای استاندارد ، فارغ از مارک و یا مدل آشنا میکند.
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
بایگانی نوشته‌ها